• $32,2053
  • €35,1156
  • 2500.7
  • 10643.6
5 Mayıs 2023 Cuma

Gezegenlerin Kristalleri 'Doğal Taşlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Tarihsel döngüde Doğal Taşlar Kristal kullanımına ilişkin ilk tarihsel referanslar eski Antik Sümerlerden gelmektedir.

Rönesans döneminde Avrupa'da, 11. yüzyıldan Rönesans'a kadar, bazı hastalıkların tedavisinde değerli ve yarı değerli taşların erdemlerini yok eden bir dizi tıbbi araştırma yapılmıştır. Bitkisel ilaçlarla birlikte tipik olarak taşlar kullanılmıştır. Belirli kuvvet veya koruma özelliklerine sahip taşlarla ilgili yazılı referanslar vardır.

Tıp'ta Mısırlılar büyük altın halkalar hazırlar yaparak içine zümrütler yerleştirerek Güneş ışınlarını bedenin hasta bölümüne odaklayarak tedaviler uygulamışlardır. Yine yazılı kaynaklarda Mısırlılar Berili guatr tedavisinde kullandıklarını ortaya koymaktadır.

Türkiye jeolojik yapısından dolayı doğal taşların çok çeşitli ve göreceli bol olduğu bir ülkedir. Kendine özgü çok sayıda doğal taş antik dönemlerden bu yana kullanılmaktadır. Bunların birçoğu jeolojik miras niteliğindedir. Yerbilimlerinin bilgi kaynağı olan doğal taşlar, yaşamın değilse bile dünyadaki gelişmelerin ve kültürün temeli olmuştur. Bunu anlamak için, örneğin ilk insanların el baltalarını, yerleşim mağaralarını, Göbekli Tepe'yi, Mısır piramitlerini, Efes harabelerini, Ayasofya'yı, Selimiye Camii'ini, Anıtkabir'i, Kaşıkçı elmasını veya müzelerdeki antik zaman taşlarını görmek yetecektir.

Doğal taşlar kristaller doğanın olağan akışı içinde oluşurlar her birinin sertlik derecesi mineral yapısı saydamlığı oluştuğu ortama göre farklılık göstermektedir. Her kristal doğal taş kendine özgün bir titreşim ve enerjiyi barındırmaktadır. Bizler doğum haritalarımıza göre uygun kristal ve doğal taşlarımızı gezegenlerimize uygun şekilde kullandığımızda kristalin doğal titreşimlerinden fiziksel ve ruhsal olarak fayda görebiliriz.

BURCUNUZUN YÖNETİCİ GEZEGENİNE GÖRE KULLANMANIZ GEREKEN DOĞAL TAŞLARI KRİSTALLER

Güneş: Kırmızı yakut kırmızı lal, Kırmızı spinel.

Ay: İnci, Aytaşı, Beyaz zirkon, Beyaz Mercan.

Merkür: Turmalin, Yeşil yeşim taşı, Oniks, Peridot.

Venüs: Elmas, Beyaz safir, Opal, Pembe kuvars.

Mars: Kırmızı Mercan, Kırmızı turmalin, Kırmızı zirkon, Carnelian

Jüpiter: Sarı safir, Altın topaz, Sitrin, Kehribar.

Satürn: Mavi safir, Lapis lazuli, Malahit, Mavi zirkon.

Uranüs: Granat, Spessartite, Hessonite, Turkuaz.

Pluton: Krizoberil, Apatit, Turmalin, Kedi gözü.

Kristaller de kişisel doğum haritasına göre belirlenmelidir. Herkes istediği kristali kullanamaz. Doğum haritasına göre belirlenecek olan kristalleri zayıf olan gezegene göre bir astrolog belirler ve bu ömür boyu kullanılabilir. Bir de ilerletilmiş doğum haritasına göre gelecekte zayıf olacak planetler belirlenir ve buna göre bu planeti güçlendirmek için dönemsel kristaller kullanılabilir. Bunların hepsini mutlaka eğitimli gerçek astrologlar belirlemelidir. Aksi takdirde fayda görmek yerine zarar görebilirsiniz her kristal doğal taş kendi yapısal oluşumuna göre bir titreşimi barındırır hayatta her şey enerji olduğuna göre kendi enerjimiz ile uyumlu olacak doğal taşın belirlenmesi önemlidir. Son söz olarak sırf renkleri şekilleri ilgimizi çekti ya da negatif enerjiye iyi gelir bana iyi geldi sende kullan gibi doğruluğu olmayan söylemler ile kristalleri alıp evinizde ya da bedeninizde kullanmamalısınız.

KOÇ: Bu hafta pek çok konuda kararlarınızı netleştirmede güçlüklerle karşılaşabilir aşırı alınganlıklar sergileyerek özel yaşamınızda da ailenizle ilişkilerinizde de bu tutumunuz sebebi ile sert rüzgarların esebileceğine işaret etmekte. Ne kadar sakin olur ve yaşamınızın vazgeçilmezi olarak değerlendirdiğiniz insanları anlamaya çalışarak hareket edersiniz bu sert rüzgarın etkisini o kadar hafifletirsiniz. Bekar Koçlar hafta sonuna doğru yaşayacağınız gelişmelerle duygusal hayatınızda unuttuğunuz duyguların yoğun fırtınası ruhunuzu sarabilir.

BOĞA: Bu hafta kariyer hayatınızda güçlü bir çıkış yakalayabilir yeteneklerinizle göz doldurarak pek çok kişinin dikkatini çekmeyi başarabilirsiniz. Özel yaşamınızda da ise aşk dolu günlerin içinde olacaksınız. Bekar Boğa'lar da değişim enerjisini yoğun bir şekilde yaşayacak yeni farklı sağlam temeller üzerine kurulu keyifli bir birlikteliğe adım atacaksınız. Hukuksal sorunları olan Boğa'lar bu hafta olumlu gelişmeler yaşayabilir kaybettiklerinizi geri kazanabilir haklılığınızın ortaya çıkması ile kendinize olan güveninizi güçlendirebilirsiniz. Maddi manevi güçlü enerjilerle karşı karşıya olduğunuz bu özel haftanın tadını çıkarmaya bakın.

İKİZLER: Oldukça hareketli bir hafta karşılıyor sizleri. Özel yaşamınızda şans sizden yana yeni başlangıçlar yaşayabilirsiniz. Hem iş hem de özel yaşamınızda doğru insanlarla buluşabilmenin tüm güzellikleri sizleri kuşatıyor adeta. Değişim enerjisi yaşamınızın her alanında kendini gösterirken buna ayak uydurmalısınız. Bu sure içinde önemli talep ve arzularınızı gündeme getirmeli ve mücadele etmekten korkmamalısınız. Görmezden geldiğiniz pek çok sorunun nasıl karşınıza çıktığını hatırlayın ve gelen fırsatları bu doğrultuda değerlendirin. Maddi manevi neleri kazanıp neleri kaybettiğinizi adil bir şekilde değerlendirin ve yeniliklere doğru yürüyebilmek için eskimiş olan eskiye ait her türlü olay düşünce ve davranıştan uzaklaşın.

YENGEÇ: Haftanın ilk gününden itibaren enerjiniz yükseliyor. Ev ve aile hayatınızla ilgili gelişmeler hafta boyunca istediğiniz şekilde ilerleyecek ve sabrınızın mükafatını alacaksınız. Sakinlik ve denge fiziksel ve ruhsal anlamda rahatlamanızı yaşamınız için çok daha sağlıklı ve doğru kararlar almanızı sağlayacak. İş hayatınızda risk getiren yeniliklerden uzak durmalı ayrıntıları fazlası ile önem vererek hareket etmelisiniz. Finansal anlamda kazancınız yükselmeye başlıyor. İstikrarlı şekilde ilerleme sağlayacak sezgilerinizle bilginizi sentezleyebilmiş olmanın faydasını her anlamda göreceksiniz. Özel yaşamınızda eş yada sevgilinizle iletişime önem verin fakat duygu ve düşüncelerinizi o kendi ifade ettikten sonra dile getirin.

ASLAN: Gökyüzü bu hafta ödemeler yüzünden zorlanabileceğinize işaret etmekte. Aile ya da yakınlarınızın müsrifliği nedeniyle parasal zorluklar ile karşılaşabilirsiniz. Tartışmak ya da isyan etmek yerine çözüm odaklı hareket etmeli aynı tekrarlar içinde olmamaya özen göstermelisiniz. İş hayatınızda sizi çok iyi noktalara taşıyacak fırsat ve imkanlar söz konusu. İş görüşmelerinizde gizliliğe önem vermeli ve tamamlayıp uygulamaya geçinceye kadar kimseye bir şeyden bahsetmemelisiniz. Özel yaşamınızda ise duygusal dengeleri sağlamalısınız. Eş ya da sevgilinizin size olan tutumundan rahatsızlık duymak yerine ona güvenmeli kafanızı karıştırmaya çalışan mutsuz insanların sizi mutluluğunuzdan etmesine izin vermemelisiniz. Kendinize de sevginize de sahip çıkmalı aşk kalbinizi sarmışken sahip çıkmalı burcunuzun sembolünde olduğu gibi korumayı bilmelisiniz.

BAŞAK: Hafta boyunca; İş hayatınızda kontrollü davrandığınız sürece her şey istediğiniz yönde şekillenmeye başlayacak. Yeter ki kararlı tavrınızı disiplinli bir şekilde sürdürebilin. İşinizle ilgili yolculuklar söz konusu olabilir tereddüt etmeden yolculukları gerçekleştirin. Yeni fırsatlar yeni insanlar tanıyarak maddi anlamda karlı çıkacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Özel yaşamınızda ise bir beraberlik içinde değilseniz kendinize haksızlık etmekten vazgeçin. Aşk'ın ve doğru insanın size nerde nasıl geleceğini bilemezsiniz siz mutlu olacağınıza inanmaktan vazgeçerseniz. Karanlıkların için de esir olur çevrenizde ki güzelliklerin farkına varamazsınız. Tatil planlarınız varsa bu hafta beklenmedik iptaller yaşayabilir aksiliklerle dolu yolculuklar gerçekleştirebilirsiniz. Dikkatli olmanızda fayda var. Şartları zorlamak akıllıca olmayacaktır.

TERAZİ: Gökyüzü hayatınızın kontrolünü ele almanız için destekliyor sizleri. Rahatsızlık duyduğunuz mutsuz olduğunuz hemen her konuda kararlı davranır isteklerinizi belirlerseniz yaşayacağınız gelişmeler karşısında nasıl davranmanız gerektiğini de buldunuz demektir. Hiç kimsenin aldığınız kararları uygulamanızı engellemesine izin vermeyin. Rehberiniz sezgileriniz olsun. Finansal konularda yaşanacak zam ya da terfi kaygılarınızı da azaltacaktır. Fakat harcamalarınız konusunda temkinli olmalı ve gelecek paraya güvenerek son kuruşunuza kadar harcama yapmamayı öğrenmelisiniz. Aşk hayatınızda ise arkadaşlarınız aracılığı ile keyifli gelişmeler yaşanabilir.

AKREP: Gökyüzü olmasını istediğiniz inandığınız hemen her konuda yaşanacak sürpriz gelişmelere işaret etmekte. İnancın gücü yaşamanızın her safhasında etkili bir şekilde kendini gösterecek. Adeta yeniden yapılanacak kendinize olan güveninizi tazeleyeceksiniz. Maddi konularda geçmişte yaşanan aksiliklerden aldığınız dersleri profesyonel çalışma hayatınıza aktarıyor olmanız saygınlığınızı daha da arttıracaktır. Özel yaşamınızda ise aile büyükleri ile tartışmalar ciddi boyutlara gelebilir. Kendinizi ifade ederken keskin cümleler kurmamaya özen gösterin. Aşk hayatınızda ise duygularınızı ifade edin ve ilişkinize sahip çıkararak hareket edin. Siz istemediğiniz sürece hiç kimse özel yaşamınıza müdahale edemez!

YAY: Gökyüzünün hafta boyunca şifresi kaygılarınızı kontrol altına almanız yönünde. Özellikle iş hayatınızda olumsuz enerjileri üzerinize çekmek istemiyorsanız bu duygunuzu kontrol altına alın. Aksi halde kaygılarınız yazınızı kışa çevirebilir. İş görüşmelerinizde sağduyulu davranın ve duygularınızı iş hayatınıza yansıtmamaya özen gösterin. İş birlikleri ve fikir alışverişleri hafta boyunca kazançlı çıkmanızı sağlayacaktır. Özel yaşamınızda ise uzun zaman önce yaşanan hoş olmayan bir durum tekrar gündeme gelebilir eskiyi deşmek ilişkinize sadece zarar verir. Eski defterleri kapatamıyorsanız ilişkinizi sağlıklı bir şekilde yürütemeyeceğinizi de kabullenmelisiniz!

OĞLAK: Hafta boyunca; İş hayatınızda kontrollü davrandığınız sürece her şey istediğiniz yönde şekillenmeye başlayacak. Yeter ki kararlı tavrınızı disiplinli bir şekilde sürdürebilin. İşinizle ilgili yolculuklar söz konusu olabilir tereddüt etmeden yolculukları gerçekleştirin. Yeni fırsatlar yeni insanlar tanıyarak maddi anlamda karlı çıkacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Özel yaşamınızda ise bir beraberlik içinde değilseniz kendinize haksızlık etmekten vazgeçin. Aşk'ın ve doğru insanın size nerde nasıl geleceğini bilemezsiniz siz mutlu olacağınıza inanmaktan vazgeçerseniz. Karanlıkların için de esir olur çevrenizde ki güzelliklerin farkına varamazsınız. Tatil planlarınız varsa bu hafta beklenmedik iptaller yaşayabilir aksiliklerle dolu yolculuklar gerçekleştirebilirsiniz. Dikkatli olmanızda fayda var. Şartları zorlamak akıllıca olmayacaktır.

KOVA: Gökyüzü ev ve iş hayatınızda eşinizle uyumlu ve aynı değerlerde buluşabilmiş olmanın getireceği güzelliklere işaret etmekte. Bu hafta önemli bir yatırım yapabilir yeni bir konut ya da iş yeri sahibi olabilirsiniz. İş hayatınızda yoğun ve son derece olumlu görüşmeler kariyerinizi güçlendirecek etkilere sahip. Özel yaşamınızda ise bekar Kova'lar eski sevgilinizden gelecek bir mesaj ya da mail duygularınızı bir an için karıştırsa da, Geçmişte neden ayrıldığınızı hatırlayarak bu bilinçle hareket edecek. Bitmiş bitmiştir diyerek yolunuza var olan şartlarda devam edeceksiniz. Bu hafta duygusal hayatınızdan çok iş ve eğitim hayatınıza önem vermelisiniz.

BALIK: Gökyüzü bu hafta sizleri hiç bir konuda ben merkezli düşünmemeleri konusunda uyarıyor. Her konuda kendinizi haklı görür başkalarına karşı baskın davranışlar içinde bulunursanız ciddi zorluklar beklenmedik bitişler yaşayabilirsiniz. Akıllı davranın ve egonuzun yüreğinizi ele geçirmesine izin vermeyin. İş hayatınızda ise girişimleriniz olumlu sonuçlanacak ve yeni kapıların size açılmasını sağlayacaktır. Bekar Balıklar sizlerde karşı cinsin üzerinde olduğunuzdan farklı etkiler bırakıp hoş olmayan durumlarla karşılaşabilirsiniz. En iyisi kendinize öz eleştiride bulunarak yeni yollar keşfetmeye çalışıp akışa ayak uydurmanız olmalı.

<p>Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü koordinesinde Çorlu İlçe Jandarma Komutanl

Denetimde sürücülere 113 bin lira ceza

Erciyes Dağı eteklerinde açtı! Koparmanın cezası 244 bin TL

Arazi anlaşmazlığında aile meclisinden ölüm çıktı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (18 Mayıs 2024)