• $17,8811
  • €18,4356
  • 1029.74
  • 2829.58
24 Ağustos 2018 Cuma

Evinizin enerjisini Vastuyla yenileyin

Vastu, dünya, su, hava, ateş ve uzay beş unsurunu içeren çeşitli doğa güçlerinin etkileşimi olarak kabul edilir. Bu unsurlar, yalnızca insanları değil, aynı zamanda üzerinde yaşayan her canlıyı da etkiler, yönlendirir. Değiştirirken denge sağlamaya çalışır. Dolayısıyla yaptıklarımızı, şansınızı, davranışlarımızı ve hayatımızın diğer temellerini etkiler. Vastu kelimenin tam anlamıyla ev ya da konut anlamına gelir ve ilkeleri materyalleri ve doğa arasında bir uyum yaratır. Vastu, bilim, sanat, astronomi ve astrolojiyi birleştirir, aynı zamanda eski mimari mistik bilim diye de adlandırılabilir. Bu nedenle Vastu hayatımızı daha iyi hale getirmemize ve yanlış gidenlerden korunmamıza yardım eder.

Vastu, her oda, her ev, her kutsal mekân, tapınak, her dükkân endüstriyel işler ve şehir planlaması için kullanılabilir.

Güneş ışıkta cesaret, cömertlik, şans ve hareketlilik olduğunu gösterir. Kemik, göz, kalp, omurilik, kan dolaşımı ve ruh vb. Bunların üzerinde egemenlik kurmaktadır. Bu nedenle doğu yönü hayırlıdır; Kuzey, kuzeyden güneye doğru manyetik çizgileri hareket ettirmesinden ötürü uğurlandı; bu da tüm yaşamın kaynağı. Uyum yaratmak için harekete geçen üç güç var. Rüzgâr, su ve ateş veya vaayu, jal ve Agni. Bu güçler uygun yerlerinde tutulursa, rahatsızlık olmaz. Ancak, suyun yerine yangın ve rüzgar yerine su konursa veya diğer kombinasyonlarda kuvvetler buna göre hareket etmeye başlayacak ve uyumsuzluk ve düzensizlik yaratacaktır.

Bir evin girişi çok önemlidir. Çünkü bu, enerjilerin sürekli içeri girip çıktığı ağ geçididir. Bu önemli kapı, zenginlik bereket avantajları elde etmek için yönelim uygunken, en üst düzeyde özenle korunmalıdır. Yanlış yönde yerleştirilirse aidiyet duygumuz azalır ve şansız enerjiler etrafımızda çarpışmaya başlar.

Tüm negatif ve pozitif enerjiler burada çevrelidir ve bu nedenle evdeki refah ve refahı korumak için ana kapıyı uygun yönde yerleştirmek çok önemlidir.

Giriş Kapısı için Vastu ipuçları:

- Evin girişi kuzey ve doğu yönünde en iyisidir.

- Giriş kapısı evin diğer kapılarına göre daha ağır, daha güçlü ve daha büyük olmalıdır.

- Giriş kapınızın olduğu bölümü pozitif hale getirmek için daima az eşyayla düzenli tutun.

- Giriş asla karanlık olmamalı ve girişin her yerinde iyi aydınlatılmasını sağlamalıdır.

- Girişin yakınında çöp veya çöp tenekesi bulundurmaktan kaçının.

- Ana kapıda gürültü çıkaracak aksesuarlar olmamalıdır.

KOÇ

Bu hafta finansal ve iş ortaklıklarıyla ilgili stresli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Venüs’ün enerjisiyle ikili ilişkilerde daha aydınlık enerjilerle karşı karşıyasınız. Yine de özel yaşamınızda yanlış anlaşılmalara dikkat etmelisiniz.

BOĞA

Pozitif enerjilerle karşı karşıyasınız. Uzun zamandır aklınızdan geçenleri hafta boyunca söyleyin ve ifade edin. Özellikle 26 Ağustos’tan itibaren yaratıcılığınız ve özel zevklerinizle ilgili konularda aydınlık enerjiler sizleri karşılamakta.

İKİZLER

Bu hafta sorunlu iş veya ticari konular nedeniyle endişelenmeyin. Haftanın ilk 2 günü enerjiniz düşük olabilir ve yaralanmalara eğilimli olabilirsiniz - ancak bunun yaşam tarzınızı etkilemesine izin vermeyin. Sorunlarınızı hırçınlıkla çözümeyin.

YENGEÇ

Hiçbir konuda kendinize kızmayın. Özellikle işler düzgün ve kolay olmadığında kendinizi tek sorumlu görmemelisiniz. Bu sizin hatanız değil! İş ortaklıkları zor bir aşamadan geçebilirler bu hafta akışta kalmalı ani kararlar almamalısınız.

ASLAN

Bu hafta Merkür geri hareketinin sona ermesiyle zorlandığınız konularda olumlu gelişmelerle karşı karşıyasınız. Özel hayatınızda eş ya da sevgilinizin sevgisiyle sizi şımartmasına izin verin ve sevilmenin ruhunuzu şifalandırmasına teslim olun.

BAŞAK

Bu hafta yönetici gezegeniz Merkür’ün doğru ilerlemeye başlamasıyla birlikte iletişim sorunları ve araç arızalarıyla ilgili sorunlar ortadan kalkacak. Bu hafta iş hayatınızdaki üst düzey meslektaşlarınızla çatışmamalısınız.

TERAZİ

Sizi doğru yönlendiren insanların söylemlerini dikkate almanız, faydanıza olacaktır. Aile bireyleriniz anne, baba, aile büyükleriniz ya da iş hayatınızdaki bir patron yönetici otorite figürüyle ciddi sayılabilecek sorunlar yaşayabilirsiniz.

AKREP

Gökyüzü inançlarınıza daha fazla önem verecek ve ruhunuzu ağırlıklardan uzaklaştırabilmeniz için sizi destekliyor. Venüs aşk hayatınızı bir dizi sınavdan geçirecek, güvenin olmadığı ilişkiler sonlanabilir.

YAY

Bu hafta iş hayatınızda çaba harcamayı gerektiren enerjilerle karşı karşıyasınız. Mali kayıplar yaşamamak için her adımınızı düşünerek atın. Baş ağrısı ve mide rahatsızlıklarına hafta boyunca dikkat edin.

OĞLAK

Uykusuzluk ve yorgunluk sonucu kazalar olabilir. Gökyüzü dönüşüm ve değişimleri beraberinde getirecek enerjilerle dolu bu hafta sizler için. Çok çeşitli yeni fırsatlar ve büyüme elde edeceğiniz enerjilerle karşı karşıyasınız.

KOVA

Farklı alanlardan iş teklifleri alabilirsiniz. Özel yaşamınızda evliyseniz ya da devam eden beraberliğiniz varsa eş ya da sevgilinizin sizden sakladığı bir takım şeyleri bu hafta öğrenebilirsiniz.

BALIK

Özel yaşamınızda ilişkinizi bozmak isteyen kişilerin düşmanlıklarıyla karşılaşabilirsiniz. Bekar Balıklar yakınlarınız aracılığıyla tanıyacağınız biri bir an için sizi etkilese de uzun vadede sıkılıp pişmanlık duyabilirsiniz.

<p> </p>

Cemevi provokasyonlarının perde arkası

Meryem Uzerli'den milyon dolarlık paylaşımlar! O fotoğraflar Instagram'ı salladı

Türkiye'nin en yakışıklı jönü belli oldu! Burak Özçivit listeye bile giremedi

Defne Samyeli'den hayranlarına müjde: Bu yıl 3 single çıkarmış olacağım