• $8,7516
  • €10,2984
  • 492.941
  • 1400.72
15 Aralık 2017 Cuma

Doğum zamanı ve saatini bilmeyenler astrolojiden faydalanabilir mi?

Her hafta astrolojiyle ilgili doğru bilinen yanlışlara açıklık getirmeye çalışacağım. Ülkemizde pek çok kişi dakikası dakikasına doğduğu saati bilmiyor bunun yanı sıra doğduğu günü bilmeyen de çok fazla kişi var. Hal böyle olunca büyük bir çoğunluk karakterini yeteneklerini yaşamdaki rolünü belirlemede etkili olan Güneş burcunu bilmiyor ve astrolojiden faydalanamıyor. Doğum yılımızı gün ve saatimizi öğrenebiliriz. Nasıl mı? ‘Rectifikasyon’; doğrulama düzeltme çalışmasıyla doğum zamanı ve saatinizin hayatınızdaki 5 önemli iz bırakmış, sizler için pozitif ya da negatif olayları, mezuniyet, hastalık yakınların vefatı, evlilik, ayrılık, herhangi bir kaza iş değişikliği gibi yaşamınızda önem taşıyan tarihlerle yapılan bir çalışmadır. Bu konu oldukça ileri seviyede astroloji bilgisi gerektirir.

Bir soru bir cevap olarak yanıtlamak gerekirse;

Doğum haritasını evdeki bir insanın kendi kendine öğrenmesi mümkün müdür?

CEVAP: Tıp fakültesini okumadan doktor olunabilir mi? Olunuyorsa şayet evde kendi kendinize harita yorumlayıp astrolog da olabilirsiniz anlamına gelir ki bu mümkün değildir. Astroloji de tıp gibi kendi içinde uzmanlık alanlarına ayrılır. Artık günümüz ortamında internetten doğum haritaları çıkartılabiliyor. Önemli olan haritayı çıkarmak değil analiz edip danışana yol gösterebilmektir. Bilgisayar programları ve internet üzerinden çıkarılan haritalarda belirli sayıda temel gökyüzü temalarını barındırır. Evde yapılan okuma ve araştırmalarla kırıkçı çıkıkçının yaptığı değerlendirmelerden öteye giden bir sonuç ortaya çıkmayacaktır ve asla doğru değerlendirmeleri içinde barındırmayacaktır.

KOÇ (21 mart-21 Nisan)

İşinizle ilgili konularda dikkatli davranmalı, eleştirileriyle yaptığınız işi yeren konuşmalara itimat etmeden dostu düşmanı ayırt ederek kendi kararlarınızın peşinden gitmelisiniz. Özel yaşamınızda ise yenilikler ve huzur etkili olmaya başlıyor.

BOĞA (22 Nisan-21 Mayıs)

İş hayatınızda özel yaşamınızda maskeler düşecek ve gerçeklerin ortaya çıkmasıyla haklılığınız da dürüstlüğünüz de ortaya çıkacak. Dikkat etmeniz gereken tek konu merhamet duygunuzu yanlış kişilere kullanmamak olmalı.

İKİZLER (22 Mayıs-22 Haziran)

Özel yaşamınızda evli İkizler özellikle sizler için fazlasıyla önemli enerjiler söz konusu. Sağlığınızla ilgili konularda dikkatli olmalısınız. Bu zor ama güçlü enerjiyi kendine değer verip olumsuz her şeyi yeniden yapılandırmak için kullanabilirsiniz.

YENGEÇ (22 Haziran-22 Temmuz)

Uzun vadeli finansal yatırımlar gerçekleştirme şansını elde edeceksiniz. Evinizi yenilemek ya da bir araç satın almak için uygun enerjiler sizlerle birlikte. Aşk hayatınızda gerçek huzuru bulacak devam eden sevgi dolu bir beraberlik içine girebilirsiniz.

ASLAN (23 Temmuz-23 Ağustos)

İşinizle ilgili gelirlerinizde yaşanacak rahatlamalarla borçlarınızı kapatarak yeni yatırımlar yapmanıza ve sürekli gelir kaynağı elde edebileceğiniz işler ya da işbirlikleri yapmanızı sağlayabilir. Özel yaşamınızda sakin olmaya çalışın.

BAŞAK (24 Ağustos-23 Eylül)

İş hayatınızda gelirlerde artış iş hayatınızdaki istikrarlı gelişmeler kendinizi daha huzurlu hissederek verimli enerjilerle karşılaşacaksınız. Ailenizle ilgili sorunlarınızı çözüme kavuşturabileceğiniz enerjilerle karşı karşıyasınız.

TERAZİ (24 Eylül-23 Ekim)

Kronik sağlık sorunları olan Terazi’ler bu dönem sağlığınız hassasiyet kazanmakta. Evli ve ilişkisi devam eden Terazi’ler ilişkinizde yaşanan sorunları sakinlikle ele alabilir çözüme kavuşturabilirsiniz.

AKREP (24 Ekim-22 Kasım)

İş hayatınızda finansal konularda engellemelere rağmen kazançlarınızı daha iyi hale getirebilirsiniz. Özel yaşamınızda kıskançlık duygunuzu kontrol altında tutamadığınız takdirde ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

YAY (23 Kasım-22 Aralık)

İş, eğitim ve ortaklıklarınız varsa yeni kararlar alabilir tıkanıklıkları çözüme kavuşturabilirsiniz. Bir beraberliğiniz yoksa duygusal bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Devam eden bir ilişkiniz varsa resmiyet kazanabilirsiniz.

OĞLAK (23 Aralık-20 Ocak)

Devam eden Merkür geri hareketiyle kişisel verilerinizin başkalarının eline geçmemesi konusunda tedbirli olmalısınız. Size zarar veren insanların gerçek düşüncelerini niyetlerini öğrenebilirsiniz.

KOVA (21 Ocak-19 Şubat)

İş ve finansal konularda başkalarından kaynaklanan gecikmeler engellerle uğraşmakta zorunda kalabilirsiniz. Özel yaşamınızda yaşanan gerginlikler azalmaya başlıyor inatlaşmalardan uzak durmalı.

BALIK (20 Şubat-20 Mart)

İş arıyorsanız Yeni ay enerjisi sizleri sevindirecek. Finansal konularda alacaklarınızı tahsil edeceksiniz. Bekar ve aşka küskünlerde bu enerjiyle size ilgi duyan birinin aşkını itiraf etmesiyle bir beraberliğe adım atabilirsiniz.

<p>Her sporun bir tehlikesi vardır. Futboldaki tehlikelerden biri de topa kafa atmak. Sağlık açısınd

Futbolcularda demans tehdidi!

Özkan Demir'in gözünden TEKNOFEST İstanbul Festivali

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (23 Eylül 2021)

Lüfer tezgaha çıktı: İşte ilk fiyatlar