• $16,397
  • €17,6179
  • 972.907
  • 2424.6
1 Şubat 2019 Cuma

Diyet için zamanı gökyüzü belirlesin

Sağlık ve astroloji çok derin bir konu olup, şişmanlık konusunda ne kadar avantajlı veya dezavantajlı olduğumuzu bize gösterebilir. Elbette, astroloji bir uzmanlık konusu olduğu gibi, “Sağlık Astrolojisi” de ayrı bir uzmanlık konusudur. Örneğin dış ve bedensel görünüşümüzü gösteren doğum haritamızın yükselen çizgisinin altındaki 1. evde her şeyi büyütme ve genişletme özelliği olan Jüpiter gezegeninin bulunması, o kişiyi yaşamı boyunca kolay kilo almaya ve şişman olmaya yönlendirecektir.

Bunun tersi olarak, aynı 1. evde genelde kısıtlayıcı ve disiplin verici özellikleri olan Satürn gezegeni bulunuyorsa, o kişi hayatı boyunca ince bir yapıda olacaktır. Öz burcu veya yükseleni ya da Ay burcunda kuvvetli Yengeç özellikleri taşıyan bir kişide hormonlar etkilenebilir ve buna bağlı olarak da kilo değişebilir.

Haritamızdaki Yay burcu veya Jüpiter özellikleri, doğaya açılmayla ilgili etkiler verirken, kuvvetli bir Mars etkisi kasları, adaleleri çalıştırır, hareket ve spor için gerekli enerjiyi verir.

Neptün’ün ters etkisi doğal dengemizi, metabolizmamızı bozmaya yol açabilir. Biz eğer astrolojik olarak kilo alma ve biriktirme dönemindeysek, büyük gayretle bile yavaş kilo veririz veya kilo verme isteği içimizde belirmez.

“Diyete ne zaman başlamalıyız?” sorusunun cevabına gelince kadınların ve sıvıların temsilcisi Ay’ın enerjilerinden faydalanabiliriz.

Ay’ın konumu bize bu konuda fazlasıyla yardımcı olacaktır. Diyete başlamak için Ay takvimini kullanarak Ay fazlarını takip etmeliyiz. Ay, büyüyen ve gelişen her şeyle ilişkili olduğuna göre diyet için uygun zamanı belirlememizde çok önemli bir faktördür.

? YENİ AY: Bırakmak istediğimiz alışkanlıklarımız için en uygun zaman Yeni Ay’dır. Bu dönemde ameliyatlardan uzak durmalıyız, bedenimizin toparlanması oldukça uzun sürecektir.

? BÜYÜYEN AY FAZI: Ay ışığının büyüme dönemi yaklaşık 14 gün sürer ve ardından Dolunay başlar. Büyüyen Ay alma ve büyüme fazıdır.

Pozitif etkiler toplanır ve depolanır. Dolunay kadar olmasa da duygusal olarak kriz dönemleridir.

? DOLUNAY: Ay 28 günlük turunun yarısını tamamlar. Dolunay günlerinde sorunlar, ruhsal gerginlikler, tartışmalar, saldırılar yoğunluk kazanır. Bedenimizde yağlanmamızın artacağı günlerdir.

?KÜÇÜLEN AY FAZI: Küçülen Ay fazında güç ve enerji boşalır. Bu fazda bedenimiz güçlüdür ve gücünü kullanmaya hazırdır. Zorlanmadan enerji harcayabilir ve diyete başlayabiliriz.

KOÇ

Gökyüzü bu hafta sağlığınıza dikkat etmenizin önemine dikkat çekmekte. En ufak bir sağlık sorununuzu geçiştirmemelisiniz. Kontrollü olmalı yanlış düşüncelerinizin esiri olmamalısınız. Bu hafta kariyeriniz için de faydalı enerjileri barındırmakta.

BOĞA

Ekonomik olarak kazanımlarınızın artacağı enerjilerle karşı karşıyasınız. Özellikle haftanın ilk birkaç günü gerçekten faydalı teklifler alabilirsiniz. Ailevi konularda ise kardeşinizle ilişkilerinizde sorunlar yaşayabilirsiniz.

İKİZLER

Hafta boyunca mümkün olduğunca gereksiz masraflardan kaçının. Yatırım planlarınızı başkalarının yetkisine bırakmadan kontrol etmeye çalışın. Bu dönemde hayatın çeşitli renklerini görmeye hazır olun!

YENGEÇ

Yengeç burçları için hayatın her alanında karışık enerjiler hakim olacak. Özelikle ikili ilişkilerde ciddi imtihanlar deneyimleyebilir, düşmanca davranışlara maruz kalabilirsiniz. Başarınızı gölgelemeye çalışan kişilerin oyunlarına dikkat edin.

ASLAN

Sevginiz ve ilişkiniz harika olabilir. Kaygı korku ve üçüncü şahısların sebep olduğu olumsuz her şey çıkıp gidiyor hayatınızdan. Eş ya da sevgilinize daha yakın olabilir onun haklı olduğu yerlerde gereksiz inatlaşmalardan uzak kalın.

BAŞAK

Bu hafta iş hayatınızda keskin kararlar almaktan kaçınmalı şikayet etmek yerine var olan şartları iyileştirmek için çabalamalısınız. Özel yaşamınızda ise sevdiğiniz insanla olan bağınız daha da güçlenecek.

TERAZİ

Yemek yeme alışkanlıklarınızı kontrol etmezseniz, mideyle ilgili sorunlardan mustarip olma ihtimaliniz yüksek. Aşk hayatınızda evliyseniz ya da devam eden bir beraberliğiniz varsa egonuzun ilişkinizi mahvetmesine izin vermemenizi tavsiye ederim.

AKREP

Bağışıklığınız güçlenecek ve daha iyi hissedebileceksiniz. Sadece tiroit, şeker, tansiyon, kalp problemleri ve obezite hastası Akrep burçlarının dikkat etmesi gerekli. Hafta sonu zihinsel sağlığınız üzerinde problemler yaşayabilirsiniz.

YAY

Bu hafta boyunca iyi ve kötü zamanlar sizleri karşılamakta. Hafta başında, ekonomik durumunuzda beklenmedik giderler artabilir ve istemeyerek de olsa sizin için değerli bir şeyleri satmak zorunda kalabilirsiniz.

OĞLAK

Bu hafta boyunca evli ve beraberliği devam eden Oğlak burçları fikir ayrılıkları ve farklılıklar yaşayabilir. Bu nedenle, sakin olmanızı öneririm. Bekar ve yeni bir ilişkiye başlama hevesi içinde olanlar ise anlık kararlar ile hareket etmemeliler.

KOVA

İşlerinizle ilgili yeni fırsatlar yakalamanız mümkün. Kariyerinizde beklenmedik bir ilerleme kaydedebilirsiniz. Azminiz ve çalışmalarınız bu hafta size mükemmel sonuçlar sağlayabilir.

BALIK

Evli çiftler, eşlerinin sağlığıyla ilgili sorunlar ve harcamalar yaşayabilir. Fazla endişelenmeden elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın. Bu hafta sevdikleriniz veya yakınlarınız farklı bir yere taşınabilir.

<p>Son dönemlerde teknoloji dünyasına damgasını vuran gelişme, ofise dönüş kararını protesto eden Ap

Çeviri yapabilen gözlük tanıtıldı | TeknoZone #26

Zigana Tüneli'nde sona gelindi! Türkiye'nin en uzun tüneli olacak

2 bin 800 yıllık mühür, ilk kez İzmir'de ziyarete sunuldu

Tarım arazilerinde çekirge istilası! Salgına dönüşmesinden endişe ediliyor