• $9,5853
  • €11,1665
  • 555.694
  • 1492.93
15 Mayıs 2020 Cuma

Ay Düğümleri İkizler ve Yay Burcunda seyrine başladı

Ay Düğümleri, (Rahu-Ketu ekseni) ruhsal sorunları anlamakta, tespit etmekte doğum haritalarımızda bize eşsiz bilgiler verecektir.

Her birimizin doğum haritasında yerleşmiş olan İkizler ve Yay burcu yerleşimleri var. Bu geçiş her birimizi etkileyecek.

İkizler / Yay ekseni, bilginin, dünyayı nasıl anlamlandırdığımızın eksenidir. Ancak İkizler ve Yay'ın bilgiye farklı yaklaşımları vardır. İkizler (ve yönetici gezegeni Merkür) düşünme sürecimizi, bilgiyi nasıl işlediğimizi ve anlamlandırdığımızı mantıklı, gerçeğe dayalı bir bakış açısıyla yönetir. Gözlerini açıp etrafına baktığında, gördüklerine, duyduklarına ve dokunmalarına dikkat ederek, İkizler enerjisi ile analitik davranmaya başlarsın.

Kuzey Düğüm İkizler Burcunda: Tüm olumlu özelliklerini yansıttığı yerdedir ve olumludur. Mücadele gücü sayesinde yaşamda daima zaferler elde eden taraftır. Koruyucu bir melek gibi en zorlu deneyimlerden bile başarıyla çıkmayı sağlayan büyük bir şanstır.

KOÇ: Bu hafta iş hayatınızda tartışmalar söz konusu olabilir. Özellikle ortak bir projenin sorumluluğu yöneten Koç’lar bu sure içinde öfkenizi kontrol altında tutmalı fevri davranışlar içinde olmamaya her zamankinden daha fazla önem göstermelisiniz. Giderlerinizi yönetmek için akıllı çözümler düşünmelisiniz.

BOĞA: Öğrenci Boğa’lar eğitim hayatınıza gereken önemi vererek, başarısız olduğunuz pek çok konuda önemli bir başlangıç gerçekleştirebilirsiniz. Evli Boğa’lar sizlerde bugünlerde, eşinizin aşırı eleştirel davranışları karşısında ona nasıl davranacağınızı belirlemekte zorlanabilirsiniz. Sakin kalın ve onun sakinleşmesini bekledikten sonra iyi bir uyarı ile kendisine gelmesini sağlayın.

İKİZLER: İş hayatınızda zarar ettiğiniz konularda zekanızı ve olgunluğunuzu konuşturarak yeni fırsatlar, yeni imkanlarla karşılaşabilirsiniz. Finansal konularda bu enerjiyi çok iyi değerlendirmelisiniz. Karlı yatırımlar gerçekleştirebilir, uzun vadede nakit akışı sağlayacak ek işler yapabilirsiniz. Özel yaşamınızda ise sürpriz gelişmeler söz konusu aşk yüreğinizi taçlandırabilir.

YENGEÇ: İş hayatınızda sorumluluklarınızın ağırlığı, strese girmenize ve tartışmaya hazır bir ruh hali içinde olmanıza sebep olabilir. Dikkatli olun özellikle yönetici pozisyonunda olan insanlarla ilişkilerinizin bozulmaması için hassas olmalı iş hayatınıza duygularınızı yansıtmadan hareket etmelisiniz. Özel yaşamınızda bekar Yengeçler, yeni tanışmalar aşk hayatınızın rotasını değiştirebilir.

ASLAN: İş hayatınızda yeni imkanlar yeni projeler için sürpriz tekliflerle karşılaşabilirsiniz. Yenilikçi davranmalı her türlü işbirliğine yeni fikir ve projeye açık olmalısınız. Size bu teklifleri getiren insanlar sizin neleri başarıp başaramayacağınızın bilinci ile size geliyorlar bunun farkına varmalı yeteneklerinize de kendinize de güvenerek kararlar almalısınız.

BAŞAK: İş ve özel yaşamınızda haftanın ilk iki günü hiç kimse ile tartışmamaya özen gösterin. Kontrolünüz dışında gerçekleşecek olaylarla karşılaşabilirsiniz. Akışa ayak uydurun ve değiştiremeyeceğiniz gerçekleri kabullenerek hareket edin. Özel yaşamınızda ise eş yada sevgilinizle aranızda ki tutku ve heyecan artarken aynı zamanda tartışmalar ve zıtlaşmaları da beraberinde gelecektir.

TERAZİ: Bu hafta iş değişikliği düşünüyorsanız gerçekleştirebilir yeni bir iş yada projenin başına geçebilirsiniz. Özel yaşamınızda ise evli Terazi’ler öfke ile kararlar almadan önce son derece iyi düşünmeli kaybedeceğiniz ve kazanacaklarınızın manevi dengesini hesaplayarak hareket etmelisiniz. Bekar Terazi’ler o özel insanla karşılaşabilirsiniz.

AKREP: Bu hafta duygusal konularda zorlukları ve geciktirilmiş olsa da kaçınılmaz ayrılıkları beraberinde getirebilir sizlere. Sürekli tekrar eden problemlerinize yeni bir tanesinin daha eklenmesiyle birlikte olduğunuz insanın aşağılayıcı suçlayıcı davranışları iler karşılaşabilirsiniz.

YAY: Özel yaşamınızda beraberliğinde ani bitişler yaşamış olan Yay’lar, geçmişte kaçırdığınız şansları tekrar önünüze getirecek. Sizin hatalarınız ya da yeterli çabayı gösteremediğiniz için biten ilişkinizle ilgili önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Maddi manevi olumlu enerjiler sizinle birlikte ilerlerken aldığınız her nefesi daha anlamlı hale getirmek sizin iradenizde.

OĞLAK: Kazanımlarınız artmaya başlarken para düşkünü yakınlarınıza dikkat etmelisiniz. Özel yaşamınızda ise kendi yakınlarınız ile ilgili konularda hayal kırıklıkları yaşayabilir, arkanızdan çevrilen çirkin oyunları fark ederek bu kadarını nasıl yapabildiklerini anlamakta zorlanabilirsiniz. Aşk hayatınıza eş ya da sevgilinize sevginizi göstermelisiniz.

KOVA: Aşk en saf en tutkulu en güzel hali ile gelip kalbinize ansızın okunu atabilir. Heyecanı yüksek kalıcı bir birlikteliğe adım atabilirsiniz. İş hayatınızda gizli saklı olayların içine çekilmek istenebilir buna bağlı yanılgılar yaşayabilirsiniz. Size güvenen insanların sırlarını ifşa etmekten uzak durmalı öfkenize yenilerek size güvenen kişileri yarı yolda bırakmamalısınız.

BALIK: Bu hafta Evli Balık’lar ilişkinizde sorunlar durmaksızın aynı tekrarlarla sizi yoruyor ve artık bu duruma dayanamıyorsanız ya noktayı koyacak ya da tek taraflı kendinizi bu ilişkiye feda edeceksiniz. Değişmeyeceğini bildiğiniz gerçekleri hayallere tercih etmek istiyorsanız seçim sizin. İşinizle ilgili konularda da rakiplerinizin önüne geçebilir önemli bir terfi alabilirsiniz. 

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Yer siyah gök beyaz! İşte Beşiktaş'ın Galatasaray galibiyetinden en özel kareler

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri