• $13,5943
  • €15,3824
  • 781.425
  • 1981.04
28 Haziran 2019 Cuma

Avni Yıldırım: Altın kemeri ülkeme getireceğim

Bu hafta konuğumuz Türkiye’de boksa farklı bir boyut getiren dünya da ülkemizi başarıyla tanıtan boksörümüz Avni Yıldırım.

Boksör olmaya nasıl karar verdin?

13 yaşında mahallede bakkal bir abimiz boks yapıyordu hobi olarak ben de spor yapmak amaçlı başladım. Daha sonra boksu sevdim ve kendimi boksa adadım. O günlerden bugünlere geldim.

Çok önemli bir maçı büyük bir haksızlıkla arkanda bıraktın, itiraz ettin kabul edildi ve şimdi yeni bir süreç seni karşılıyor.

Altın Kemer’i zaten elimizden çaldılar. Bunu bütün dünya gördü. WBC federasyonuna gittik, itirazlarımızı yaptık. Daha sonra itirazlarımız sonuç verdi, halkımız bize çok sahip çıktı. Çok baskılar yapılmış, hatta birkaç Türk avukat vardı, gitmişler ve federasyona dava açmışlar. Sonra ülkeme döndüm. Türkiye Havalimanı’nda o karşılamayı gördüm ve dedim ki bir Altın Kemer kaybettik ama halkımızın sevgisini kazandık. Şimdi inşallah bundan sonra Altın Kemer’in peşinde olacağız.

Türkiye de boksun hak ettiği yerde olduğuna inanıyor musun?

Hiç düşünmüyorum. Bundan sonra olur mu? Olacağını da sanmıyorum.

Aslan burcusun. Özelliklerini taşıdığını düşünüyor musun?

Kesinlikle düşünüyorum. Güneşin enerjisini ruhunda taşıyan, mert, yetenekli, öfkeli, yaratıcı, güzel yaşamaktan hoşlanan, girdiği ortamda dikkat çeken, istediklerini başarma yeteneğine sahip olma noktasında hiç vazgeçmeden mücadele eden yapımla sanırım tam bir Aslan burcuyum.

Motivasyon sağlarken seni en çok etkileyen şey ne?

Başarıya açım. Para ikinci planda benim için. Şu an tek amacım başarılı olmak. Başarısız olursan hiç bir şeyin kalmaz.

Aşka inanıyor musun?

Rocky’nin eşi Adrien’ın gibi hayatımı paylaşacağım biriyle kalbim birleşsin istiyorum.

KOÇ

Gökyüzü aileniz arkadaşlarınız ile ilişkilerinizin bir hayli önem kazanacağı bir haftada olduğunuza işaret etmekte. Sorunlarınızı aşmanıza engel olan her türlü durumdan uzaklaşacaksınız.

BOĞA

Başkaları için yaşamayı bir yana bırakıp sizi siz yapan özelliklerinize sahip çıkabilmiş olmanın mükafatını alacaksınız. Sizi siz yapan her şey maddi manevi şans kapılarını aralıyor sizlere.

İKİZLER

Yaşamınızın yapı taşlarını yeniden yapılandıracağınız kararlar alacağınız özel bir dönem. Kararlar almadan son derece iyi düşünmeli öfkeyle pişman olacağınız davranışlar içine girmemelisiniz.

YENGEÇ

Duygusallığınız aşırı alıngan davranışlarınız başınızı ağrıtacak olaylarla karşılaşmanıza sebep olabilir. Eş ya da sevgilinizle ilgili konularda gizliliğe önem verin, kimseye bir şey paylaşmayın.

ASLAN

İş hayatınızda olumlu etkiler söz konusu. Kariyer hayatınızı gölgeleyen etkilerin tamamen ortadan kalkacağı aydınlık bir haftadasınız. Yeni teklifler alabilirsiniz.

BAŞAK

Gökyüzü iş hayatınızda yaşanacak olumlu gelişmelere dikkat çekmekte. Beklediğiniz işe alındınız ya da süregelen işinizde terfi zam yeni bir görev alabilirsiniz.

TERAZİ

Gökyüzü iş ve eğitim hayatınız da emek verdiğiniz konularda başarılı olacağınız keyifli bir haftayı müjdeliyor sizlere. İş hayatınızda yeni başlangıçlar fırsatlar karşınıza çıkabilir.

AKREP

Gökyüzü hayata bakış açınızın yenilerek gelişeceği enerjisi yüksek bir haftada olduğunuza dikkat çekmekte. Geçmişte olan biten pek çok konu gün yüzüne çıkacak.

YAY

Haftaya dostlarınız aracılığı ile iş ve eğitim hayatınızda önemli gelişmeler ile başlayabilir ve isteklerinize giden yolda keyifli gelişmeler yaşayabilirsiniz.

OĞLAK

Öfkenize yenilirseniz maddi olarak alacaklarınızdan mahrum kalabilirsiniz. Bu hafta pek çok şeyi yaşayarak öğreneceksiniz. Mahkeme gibi konular var ise dikkatli olun.

KOVA

İş hayatınızda yeni insanlar tanıyabilir , başarılı işlerin altına imza atabilirsiniz. Kendinize güvenmenin seçimlerinizi özgürce yapmanın mükafatı oldukça büyük olacak .

BALIK

Bu hafta arkadaşlarınızla ilişkilerinize dikkat etmelisiniz. Özellikle borç alacak meseleleri yüzünden zorlanabilirsiniz. Dikkatli davranmakta fayda var.

<p> </p>

Muhalefet yatırıma neden karşı?

Peru'daki kazılarda bulundu! 800 ile 1200 yıllık olduğu tahmin ediliyor

Bursa'da aracın metro alt geçidi merdivenlerine düşmesi sonucu bir kişi öldü

AFAD'dan Afganistan'daki ihtiyaç sahibi 2 bin aileye gıda yardımı