• $28,9179
  • €31,3167
  • 1882.73
  • 8087.24
15 Mart 2019 Cuma

Astrolojide sağlık ve spor rehberiniz

Güneş sisteminde yer alan gezegenlerin hayata dair her şeyde olduğu gibi sağlığımız ve kilo alıp vermemiz üzerin de önemli etkileri vardır. Bunlar, bizlerin doğum haritamızda bulundukları ev, burç ve birbirleriyle yaptıkları açılara göre sağlığımızla ilgili konularda bize rehberlik eder.

Dış ve fiziksel görünüşümüzü gösteren doğum haritamızın yükselen çizgisinin altındaki 1. evde her şeyi büyütme ve genişletme özelliği olan Jüpiter gezegenin bulunması, o kişiyi yaşamı boyunca kolay kilo almaya ve şişman olmaya yönlendirecektir.

Bunun tersi olarak, aynı 1. evde genelde kısıtlayıcı ve disiplin verici özellikleri olan Satürn gezegeni bulunuyorsa, kişi hayatı boyunca ince bir yapıda olacaktır.

Öz burcu veya yükseleni veya Ay burcunda kuvvetli Yengeç özellikleri taşıyan bir kişide hormonlar etkilenebilir ve buna bağlı olarak da kilo değişebilir.

Haritamızdaki Yay burcu veya Jüpiter özellikleri, doğaya açılmayla ilgili etkiler verirken, kuvvetli bir Mars etkisi kasları, adaleleri çalıştırır, hareket ve spor için gerekli enerjiyi verir.

Neptün’ün ters etkisi alkol, ilaç-madde bağımlıları ortaya çıkarıp; doğal dengemizi, metabolizmamızı bozmaya yol açabilir. Doğum anındaki astrolojik burcumuz bize hayat boyunca genel sağlık etkilerinin nasıl olduğunu gösterir.

Oysa asıl olan, sağlığımızı gösteren 6. evde hangi burcun olduğu ve gezegenlerin ne şekilde yerleştiğidir.

Sağlık ve astroloji çok derin bir konu olup, şişmanlık konusunda ne kadar avantajlı veya dezavantajlı olduğumuzu hangi sporlarda başarılı olabileceğimizi daha sağlıklı sonuçlar elde edebileceğimizi bizlere gösterir.

Mesleğinizi bir spor dalından seçmek istiyorsanız başarılı olup olamayacağınızı haritanızdaki yerleşimlerden keşfedebilirsiniz.

Hangi spor dallarında yeteneğiniz olduğunu anlamak için, doğum haritanızdaki Mars gezegeni incelenmelidir. Ben 4 senedir boks yapıyorum.

Bir ara yanlış diş tedavisinden dolayı kilo sorunu yaşamıştım. Astrolojide ay fazları kilo alıp zayıflama dönemlerinde etkili olduğu için, İstanbulboks ekibinin profesyonel antrenörleri ve diyetisyenleriyle doğru beslenme ve kondisyonu sağlayıp sağlıklı kilo vermeyi birleştirdik.

Sonuç, sağlıklı ve fit bir beden oldu benim için. Bu anlamda ruhun meditasyonu sevgi, bedenin meditasyonu spor ilkesiyle yolculuğumuza devam ediyoruz.

KOÇ

Haftanın ilk günü önemli başlangıçlar, kararlar ve açıklamalar yapmamalısınız. Yapacağınız aktiviteleri planlayın. Bu hafta düzgün bir rutine sahip enerjilerle karşı karşıya değilsiniz beklenmedik zorluklarla karşılaşabilirsiniz.

BOĞA

Haftaya bastırılmış duygularınızın ruh hali içinde başlayabilirsiniz. Ancak hafta boyu pozitif gelişmelerle kendinize geleceksiniz. Finansal kazanç elde etmek için aklınızda bir gündem belirleyip uygulamaya geçebilirsiniz.

İKİZLER

Bu hafta, yüksek parasal kazançlar için iyi bir fırsat yakalayabilirsiniz. Bu kazanç sizleri canlandıracak. Bu hafta girişimciler için iyi haberler söz konusu olacaktır. Kendi işinin sahibi İkizler, haftanın ilk iki günü zorluklarla karşılaşabilirler.

YENGEÇ

Huzursuz kişilerin enerjileri iş hayatınızda performansınızı etkileyebilir. Bunun nedeni Satürn’ün etkisinden kaynaklanacak. Bu etki, bu kişileri kendinizden uzak tutmayı başaramadığınızda sizin için daha ciddi bir hal alabilir.

ASLAN

Ailenizin ve birlikte çalıştığınız kişilerin bireysel hataları yüzünden fazla para harcamaları içinde olabilirsiniz. İşleriniz netleşmeye başlayacak. Belirsizlikler sona eriyor fakat unutmamalısınız ki kader çabaya âşıktır.

BAŞAK

İşleriniz istediğiniz hızda ilerlemeyebilir. Fakat mükemmeliyetçi olmak adına kendinizi zor durumda bırakabilirsiniz. Çarşamba gününden itibaren hedeflerinizi ve uzun vadeli faaliyetlerinizi planlamak için iyi bir zaman.

TERAZİ

Bu haftanın başında, huzursuz bir ruh hali içinde olabilirsiniz. Bu halinizi kullanmak isteyen art niyetli sözde arkadaşlarınıza dikkat etmelisiniz. Gökyüzü enerjileri her bakımdan sizleri huzura kavuşturup ferahlatacak bir etkiye sahip...

AKREP

Hafta başından itibaren işlerinizi hızlandırmak daha fazla kazanmak için her zamankinden daha istekli olabilirsiniz. Ancak, mevcut gezegensel pozisyonlar sizleri destekleyici görünmüyor, bu yüzden yavaş ilerleyin.

YAY

İş hayatınızda ek gelirler, kazanımlarda artışlar için iyi bir fırsat... Gelen iş teklifleri başvurularınız sonuçlanabilir. Herhangi bir sebepten ötürü, başarılı olamadığınız pek çok konuda gökyüzü karanlıklarınızı aydınlatacak.

OĞLAK

Bu hafta kendinizi ifade edip kabul göreceğiniz mesleki gelişmeler son derece etkili olabilir. İş hayatınızda beklentilerinizi geliştirmede faydalı enerjileri iyi değerlendirin. İş hayatınızda yeni bir fırsat da elde etmeniz mümkün.

KOVA

Gökyüzü haftanın başından itibaren daha özgür hissettirecek enerjileri barındırmakta. Ruhunuzun üzerinde ferahlatıcı bir etkiyi getirecek. Ağırlıklarınızdan olumsuz düşüncelerinizden arınacaksınız.

BALIK

Gökyüzü özel hayatınızda eş ya da sevgilinizin garip davranışları yüzünden zorlanabileceğinize beklenmedik olaylarla sınanabileceğinize işaret etmekte. Tepkilerinizi birlikte olduğunuz kişinin gerçek niyetine göre yönetin.

<p>Beşiktaş Kulübü'nün olağanüstü seçimli genel kurulunda 7 bin 271 oy alarak siyah-beyazlı kulübün

Hasan Arat: Türkiye'ye örnek olsun

Türkiye'nin tek su altı deniz parkı! Yıldızkoy'da mikroplastik tespit edildi

6 Aralık 2023 ŞOK aktüel ürünler kataloğu

Merapi Yanardağı kül püskürttü! Patlamalar nedeniyle 11 dağcı hayatını kaybetti