• $17,9467
  • €18,5451
  • 1031.65
  • 2868.44
17 Haziran 2022 Cuma

21 Haziran gündönümü değişim ve yenilenmeyi getiriyor!

21 Haziran'da Kuzey Yarım Küre'de yılın en uzun gününü ve Yazın başlangıcını, Güney Yarım Küre'de ise yılın en kısa gününü ve kışın başlangıcını getiren gündönümünü yaşıyoruz.

Gündönümüne giden yolda ve gündönümü zirveye ulaştıkça doğa ana enerjiyle dolup taşar. Tüm bitki yaşamı, tüm hayvanlar ve hatta vücudumuz, artan veya azalan güneş ışığına tepki verir.

Yılın en uzun gününü yaşadığımız Kuzey Yarım Küre'de doğa zirvede. Güneş canlandırır, uyarır ve dış dünyamıza odaklanmamızı sağlar.

Yılın en kısa gününü yaşadığımız Güney Yarımküre'de doğanın en sessiz hali. Artan karanlık saatler bizi içimize çeker ve iç çevremize odaklanmamızı sağlar.

Parlak güneş ve karanlık gece, bilincin yeri veya ruhumuzun yeri olarak bilinen epifiz bezimizi etkiler. Güneş parlak olduğunda epifiz bezimiz yaşam gücümüzün akışını destekler. Karanlık gece çöktüğünde epifiz bezi, hayal gücümüzü, duru görü armağanlarını ve beden dışı deneyimlerimizi harekete geçirerek rüya halimizi uyandırmaya yardımcı olur.

Gündönümünde meydana gelen gün ışığının artmasına veya azalmasına tüm doğa tepki verir. İnce olabilir, ancak uyum sağlar ve bağlanırsak, bu değişimleri bedenlerimizde de hissedebiliriz.

KOÇ: Yılın bu zamanında, düşünceleriniz her zaman ailenize ve evinize döner ve güneşin haritanızın bu bölgesine gelişi hem ısınma hem de cesaret vericidir. En yakınınız ve en sevdiğinizle olabildiğince çok zaman geçirin, çünkü onlar şu anda en güçlü destekçileriniz. Ancak, özellikle bekarsanız, çarşamba gününden itibaren sosyalleşmek için evden uzaklaşmak isteyeceksiniz. Venüs sizi çok çapkın bir ruh haline sokar ve flört ediyorsanız harika vakit geçirmenizde yanlış bir şey yoktur - ancak zaten bir ilişkiniz varsa, sevgilinizi incitmemeye çok dikkat edin. Haftanın sonu, bütçenizi düzene sokmak için yararlıdır çünkü fazla harcamalardan kaçınmayı daha kolay bulacaksınız.

BOĞA: Gündönümü civarında, pozitif düşüncede bir artış fark edeceksiniz. Bu yararlıdır, çünkü zaman zaman depresif sarmallara takılıp kalırsınız. Şimdi yüzünüzü güneşe çevirme zamanı. Venüs'ün doğum haritanızın para bölgesine taşınması bir savurganlık duygusu getiriyor - önümüzdeki birkaç hafta boyunca bütçenize dikkat etmeniz gerekecek çünkü harcamak tasarruf etmekten çok daha eğlenceli! Boğa burcunun yönettiği haftanın son kısmı, sizin için nispeten sakin ve keyifli. Sezginizi kullanmak için harika bir zaman - psişik duyularınıza dokunurken insanlar, yerler veya nesneler hakkındaki hisleri toplama alıştırması yapın.

İKİZLER: Gündönümü enerjileri, gelecek sezonun getireceği değişikliklerden önce iyi durumda olmalarını sağlayarak mali durumunuza odaklanmanızı teşvik eder. Bu, daha iyi kredi veya sigorta anlaşmaları araştırmak ve mümkünken harcamalarınızı kısmak için harika bir zaman olabilir. Çarşamba günü, Venüs'ün İkizler'e gelişi ruhunuz için müziktir, dans etmenize, gülmenize, flört etmenize ve oyunculuğunuzu sonuna kadar şımartmanıza izin verir. Bekarsanız, bu flört için harika bir hafta. Bekar değilseniz, niyetinizin yanlış anlaşılmamasına dikkat edin. Sosyal girdaptan sonra nefesinizi geri almak için haftanın ilerleyen saatlerinde yalnızlık içinde biraz zaman geçirin.

YENGEÇ: Gündönümü, bilinçli olarak fark etseniz de etmeseniz de sizin için her zaman özel bir andır - bu sizin kendi mini yeni yılınız ve önümüzdeki on iki ay için olumlu planlar yapmak için mükemmel bir zaman. Venüs doğum haritanızın en ruhani kısmına girerken, aynı zamanda bağışlama ve bırakma alıştırması yapmak için de harika bir zaman. Kalan travmaları açığa çıkarın ve size zulmedenleri kutsamalarınızla serbest bırakın. Haftanın ikinci yarısında oldukça sosyal bir hava var, bu yüzden çalışma haftasından sonra arkadaşlarınızla dışarı çıkmaktan çekinmeyin.

ASLAN: Gündönümü sizin için yılın çok manevi bir zamanıdır ve güneşin doğum haritanızın en psişik alanına girdiği anı işaretler. Daha yüksek titreşimlere uyum sağlamak ve medyumluk, kehanet veya meditasyon uygulamak için biraz zaman ayırın. Haftanın ortası, Venüs sosyal alanınıza girerken bir parti için harika bir zamandır. Eğlence, flört ve havailik kesinlikle gündemde - ve neden olmasın? Bu zamanla ilgili! Ancak, özellikle haftanın sonuna doğru, sıkı oynamanın yanı sıra çok çalışmanız gerekecek. Ay enerjileri kariyerinizde oldukça talepkardır, bu nedenle ayrıntılara dikkat edin ve topu düşürmediğinizden emin olun.

BAŞAK: Gündönümü enerjileri sırasında, çok topluluk odaklısınız. Dünyanın birbirine bağlılığının çok iyi farkındasınız, artık insani amaçlarla uyum içindesiniz ve ortak paydamızı geliştirmek için elinizden gelen her şeyi yapmaya heveslisiniz. Venüs'ün doğum haritanızın kariyer bölgesine girmesiyle, bu ilerici enerjileri kariyerinizde de kullanabilirsiniz. Yaşamak için yaptığınız şey gerçekten bir fark yaratıyor mu? Değilse, bunu değiştirmenin bir yolunu bulabilir misiniz? Seyahat, haftanın sonraki bölümünde, özellikle daha önce hiç ziyaret etmediğiniz bir yere vurgulanır. Zihin genişleten bir deneyim sizi bekliyor.

TERAZİ: Yılın bu zamanı kariyeriniz için her zaman önemlidir ve gündönümü döneminde yeteneklerinizi sergilemek için elinizden gelen her şeyi yapmak isteyeceksiniz. Kendinizi tanıtmaktan çekinmeyin. Sen yapmazsan, kim yapacak? Uzun vadeli geleceğinizi göz önünde bulundurarak, bu hafta Venüs'ün enerjilerini yeni bir beceri veya bir tür kursu, özellikle de pazarlama, tanıtım, halkla ilişkiler veya itibar yönetiminde size yardımcı olacak herhangi bir şeyi benimsemek için kullanmak isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, hafta sona ererken gizli kinlere dikkat edin. Biri senin tarafında değil ama kimin samimiyetsiz olduğunu söyleyebilir misin?

AKREP: Her yıl gündönümü döneminde, ufkunuzu genişletme dürtüsünü hissedersiniz. Güneş şimdi size çok pozitif, coşkulu, maceracı bir enerji sağlıyor - bu bir tatil veya yeni bir spora başlamak için harika bir zaman olabilir. Ancak Venüs, doğum haritanızın en hassas alanlarından birine girmek üzere... Karmik meseleler, kıskançlık, sadakatsizlik ve güç mücadelelerinin hepsi gündemde ama anahtar sakin kalmak ve gerilimleri yatıştırmak için Venüs diplomasisi ve inceliğini kullanmaktır. Haftanın son birkaç günü, Ay aşk bölgenizden parlıyor, bu yüzden en yakın ilişkinizdeki herhangi bir endişeyi ve hasarı onarmak için bu anlar.

YAY: Bu haftanın Gündönümü enerjileri sizin için çok düşündürücü, sahip olduğunuzu bilmediğiniz güçleri bulmak için içinizin derinliklerine bakmanızı teşvik ediyor. Bu içsel kaynaklar, gelecek sezonda size iyi hizmet edecek, bu yüzden iyi olacağınızdan emin olun. Venüs doğum haritanızın aşk bölgesine girerken, bu aynı zamanda oldukça romantik bir hafta olabilir. Ancak bu enerji çapkındır ve tespit edilmesi zordur, bu nedenle yeni tanıştığınız birinden bir taahhüt almak için çok fazla zorlamayın. Haftanın sonraki kısmı, iyi organize edilmiş bir enerji getirerek, işinizde ilerlemenize veya iş arkadaşlarınızla geç saatlere göre daha yapıcı bir şekilde bağlantı kurmanıza yardımcı olur.

OĞLAK: Gündönümü her yıl doğum haritanızın aşk bölgesini aydınlatır ve kalbinizi bir kez olsun kolunuza takmanıza izin verir - bu sevgi dolu, sevecen, gösterişli enerjiyi kaçırmayın! Venüs, hafta ortasında refah bölgenize giriyor ve bu da egzersiz, diyet ve sağlıklı bir yaşam tarzı hevesinizi azaltma eğiliminde. Yine de biraz hoşunuza giden şey iyidir - şu anda kendinize fazla yüklenmeyin. Haftanın sonundaki ay enerjileri her halükarda oldukça eğlencelidir ve parti yaparken diyete bağlı kalmak zordur!

KOVA: Yılın bu yarısında, enerjiler, bulunduğunuz yerin stokunu almak için iyidir. Şimdiye kadar ne iyi çalıştı - ve ne çok iyi değil? Önümüzdeki altı ay için planlarınızı yeniden düşünmekten veya düzeltmekten korkmayın; Gündönümü enerjileri tam da bunu yapmak için ilham ve cesaret sağlar. Bu arada Venüs, doğum haritanızın sevinç bölgesine giriyor; bu, bekar olsanız da olmasanız da harika bir haber. Bir ilişkide tutku bulmak artık çok daha kolay ve muhteşem bir randevunun gerçekten büyülü olabileceğine dair umut verici işaretler var. Bununla birlikte, haftanın ilerleyen saatlerinde evde bolca zaman geçirin. Çok fazla enerji harcıyorsunuz ve biraz dinlenmekten fayda göreceksiniz.

BALIK: Her yıl gündönümü, bir yaratıcılık, ilham ve eğlence patlamasıyla güneşin doğum haritanızın sevinç bölgesine gelişini işaretler. Bunlar büyülü birkaç gün, bu yüzden onların tadını sonuna kadar çıkarın! Venüs'ün son zamanlardaki tüm aile meselelerini yumuşatması ve sinirleri yatıştırmasıyla, siz de evinizde mutlu ve rahat hissediyor olmalısınız. Bu, evinizi güzelleştirmek, yeniden dekore etmek veya başka bir şekilde evinizi sığınağınız yapmak için mükemmel bir hafta. Bağlantıyı kaybettiğiniz birine ulaşmak için haftanın ilerleyen saatlerinde enerjileri kullanın; sizden haber almaktan memnun olacaklardır.

<p>Kelebek camı, bazı otomobillerde ön  kapıda, bazılarında arka kapıda, bazılarında ise her iki

Otomobillerin Arka Kapısında Yer Alan Kelebek Camı Ne İşe Yarar?

Tom Cruise hayranlarına müjde! Müzikal film projesine hazırlanıyor

Meryem Uzerli'den milyon dolarlık paylaşımlar! O fotoğraflar Instagram'ı salladı

Türkiye'nin en yakışıklı jönü belli oldu! Burak Özçivit listeye bile giremedi