• $7,3856
  • €8,9733
  • 442.685
  • 1546.7
13 Ocak 2011 Perşembe

Yeniden doğuşa çağrı

Doğan Sarıbeyoğlu
Doğan Sarıbeyoğlu
YAZARIN SAYFASI

G.Saray, Seyrantepe'ye taşınıyor. 100 yılı aşkın ömründe bu kulübün en büyük başarıları Ali Sami Yen çimlerinde kazanılmıştı. Avrupa'dan ülkemize gelen tek kupanın ve oynanan final grubu maçlarının gururu da orada yaşanmıştı. Ayrılmak ve 'Elveda' demek zor iş. Gözyaşları akıttırır. İçinize tatlı bir hüzün getirir. Ama burada en büyük teselli muhteşem ve yeni bir stada gidiliyor olması. Gönül ister ki G.Saray camiası mutlu olsun. Kırgınlıklar ve kızgınlıklar olmasın. Avrupa'da şampiyon olan tek Türk takımı liginde de lider olsun. Ama olan olmuş. Artık G.Saray'ı yeni bir yaşama taşımalıyız.
Başkan ve yöneticileri, camialarına kafa tutmaktan vazgeçmeliler. İnandırıcı, güven verici ve başarılı olacaklarının ışığını yakmalılar. Üyeler de Mali Kongre'ye kadar her şeyi hoş karşılamalı. Hesap soracaklarsa bunun için kongreyi beklemeliler. Taraftarlar, Hagi'nin yaratmak için çabaladığı otoritenin Florya'ya getirilmesine yardımcı olmalılar. Biraz sabırlı ve itidalli davranmalılar. Bazı spor yazarları gibi fidan da meyve aramamalılar. Belki yeniden doğuşun perdesi Arena'da açılabilir..

TEŞEKKÜRLER
Ali Sami Yen Kompleksi'nin fikir adamı Mustafa Sarıgül'e, yapılabilmesi için çaba harcayan Başbakan Erdoğan'a, projenin hayata geçmesi için büyük emekler veren, sıkıntılar yaşayarak bugünü göremeden hayata veda eden eski başkanımız Özhan Canaydın'a, Ergun Gürsoy'a, Işın Çelebi'ye ve Adnan Polat'a teşekkürler ederiz.

<p>EGE'DE TÜRKİYE'NİN HAKLILIĞI ÇOK AÇIKTIR'</p><p>'Adına Egeler denilen, aslında bizim Adala

'Ege'de Türkiye'nin haklılığı çok açıktır'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kırıkkale'de polis merkezi önünde silahlı kavga: 1 yaralı

Kimyasal tuvalet, bomba gücü göstergesi, radyasyon ölçüm cihazı... Nükleer sığınak açık artırmaya çıkarıldı