• $8,674
  • €10,3663
  • 494.901
  • 1402.35
02 Ağustos 2019 Cuma

Hızlı, öfkeli ve bol efektli

Tüm dünyada hayranlarının yolunu gözlediği aksiyon serisi ‘Hızlı ve Öfkeli’, Dwayne Johnson ve Jason Statham’ın canlandırdığı Luke Hobbs ve Deckard Shaw karakterleri üzerine kurulmuş spin-off filmi ‘Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw’ ile sakin geçen vizyona hız katmak üzere karşımızda.

Oyuncu seçimi, hikaye kurgusu, coşkulu CGI efektleri ve araya serpiştirilen bir tutam mizah ile hem serinin kendi kitlesini hem de Statham ve Johnson’un hayranlarını hedefleyen Universal stüdyoları da bu anlamda turnayı gözünden vurmuşa benziyor.

Filmde, Amerikan Savunma Bakanlığı ajanı Hobbs ile İngiliz ordusunun eski askerlerinden olan Shaw dünya için siber tehdit unsuru olan bir virüsü bulmak üzere yeniden bir araya geliyor. 2015 yılındaki ‘Hızlı ve Öfkeli 7’de izlediğimiz, zaten anlaşamayan ikiliye, Shaw’ın kız kardeşi olan MI6 ajanı Hattie (Vanessa Kirby) de dahil olunca ortaya kavgası, gürültüsü, heyecanı bol bir seyir çıkıyor.

Tabii ‘John Wick’, ‘Atomic Blonde’ ve ‘Deadpool 2’ filmlerini de yöneten David Leitch’in birçok filminde birlikte çalıştığı görüntü yönetmeni Jonathan Sela ile işbirliğinin filmin aksiyonunun güçlü olmasındaki rolü yadsınamaz. Ve yine yönetmenin ‘Deadpool 2’de birlikte çalıştığı Ryan Reynolds’un yan rollerde CIA ajanı olarak kattığı mizah da hikayenin hızlı temposuna renk katan unsurlardan.

Son teknolojiyle yeniden yaratılarak siber silah haline getirilen Brixton (Idris Elba) ile Londra-Rusya-Samoa üçgeninde geçen, akıl uçuran kaçma kovalama sahnelerinin fantastikliğine takılmazsanız ‘Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw’ iyi zaman geçirebileceğiniz bir film.

HAFTANIN EN İYİ FİLMİ

François Ozon’un Katolik kilisesinin suçları üzerinden üç adamın hayatına odaklandığı ‘Yüzleşme’ (By the Grace of God) ise bence bu haftanın en iyi filmlerinden biri.

Yıllar önce kendilerini taciz eden bir rahibin halen görev yaptığını öğrenen Alexandre, François ve Gilles üzerinden ilerleyen hikaye, gördükleri yanlışı durdurmaya çalışırken taşıdıkları bu ağır yükü atmaya ve yaralarını sarmaya çalışan insanların yaşadıkları travmanın hem kendileri hem de aileleri üzerindeki etkilerini konu alıyor. Yan karakterlerin de sarsıcı hikayeleriyle konusunu holistik bir yaklaşımla kurgulayan François Ozon, ‘Yüzleşme’ ile üstü kapatılan bir konuyu yeniden açarak geçmişteki yaralara dokunmanın ve inancın iyileştirici gücüne dikkat çekiyor.

<p>Bu 2 yılda aklınızda neler kaldı? İşte İmamoğlu'nun İstanbulluların unutmayacağı hezimetleri...</

İBB Başkanı İmamoğlu sınıfta kaldı

Emine Erdoğan, Roketsan'a ''Sıfır Atık Belgesi'' verdi

Konya'da Türk-İslam sanatı eserleri sergisi ziyarete açıldı

Akyaka Bizans Kalesi'nin giriş kapısı ayağa kaldırılıyor