• $ 7,6604
  • € 8,9115
  • 458.493
  • 1124.17
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Yale Ünivesitesi antrenörü sahtekarlığını kabullendi!

Yale Üniversitesi’nin bir kadınlar futbol takımı vardı ve de bu takımın bir de erkek futbol antrenörü vardı. Ama şimdi ortaya çıktı ki, kadınların futbol koçu Rudolph Meredith, oyuncu diye aldığı kadınları, aslında okula sorunsuz girebilmeleri, akademik sınava girmeden şöhretli Yale Üniversitesi’nin öğrencisi olabilmeleri için takıma almaktaydı. Üstelik de kadınlardan ve ailelerinden oldukça yüksek miktarlarda rüşvetler alarak, kadın öğrencileri akademik sınava sokmadan, futbol takımı üzerinden okulun resmi mensubu yapmıştı.

Yapılan incelemeler sonucu antrenör Rudolph Meredith'in toplam 900 bin dolar rüşvet aldığı ortaya çıktı.

İlginçtir ki, nerede ise 50 kadar başka kişi de aynı dümeni gerçekleştirmişti. Adeta bu uygulama, zaman içinde ve iş anlaşılana kadar, ABD’deki en şöhretli okullara sınavsız öğrenci sokmanın ilginç temel kurallarından biri haline gelmişti.

Rudolph Meredith şu anda 51 yaşındaymış. Rudolph, 28 Mart tarihinde ABD Hakimi Mark Wolf tarafından mahkemeye alınınca da, suçunu kabullenmiş, itiraf etmişti. Mahkemede hiçbir savunma da yapmamıştı. Olay, gazetelere de düşmüştü. Rudolph, 20 yıl kadar hapis cezası alabilir durumda. Rudolph kamu tarafından mahkemeye verilmişti ve 100 bin dolar kadar da da teminat yatırmak zorunda kalmıştı.

Zengin ailenin mensupları, sonradan yapılan araştırmalarda da tespit edildiğine göre, toptan yapılan hesaplamalar sonrası uydurma sporcuları birçok çeşitli okula sporcu olarak sokmak ve öğrenci olarak almak dümeni için, 2011’den 2019 yılı başına kadar kabaca 25 milyon dolar kadar rüşvet parası vermişlerdi. ABD medyasında yayımlananlara göre, sadece Yale Üniversitesi değil, mesela Texas Üniversitesi ve daha birçok üniversite de kadın ve erkek takımı için de bu şekilde kullanılmıştı. Sonuçta 12 kişilik, başka ve çeşitli üniversitelerin antrenör personeli ordusu da, kendilerini savunmak için mahkemeye getirilmişlerdi. Her birinden de 100 bin dolar teminat alınmıştı. Ama diğer taraftan da hiç birisi suçlarını kabul etmemişlerdi. Neler olacağını zaman gösterecek! Ama birçok kişi mahkemelik olmuş ve şimdiden medyaya düşmüşler. (Wall Street Journal, 29 Mart 2019)

Kafeden sokağa binlerce lira saçıldı

Kafeden sokağa binlerce lira saçıldı

Mersin'de kum zambaklarını koparmanın cezası 73 bin lira

Mersin'de kum zambaklarını koparmanın cezası 73 bin lira

27 Eylül altın fiyatları ne kadar? Anlık, canlı altın fiya

27 Eylül altın fiyatları ne kadar? Anlık, canlı altın fiyatları kaç TL?

Küçük Sırlar'da birlikte rol almışlardı... Merve Bo

Küçük Sırlar'da birlikte rol almışlardı... Merve Boluğur'dan Sinem Kobal itirafı!