• $17,9543
  • €18,3923
  • 1034.51
  • 2862.93
4 Temmuz 2017 Salı

Trump medyaya karşı 14 kısım tekmili birden!

Dünyanın liderleri geçtiğimiz hafta sonunu, önümüzdeki günlerde, yani bu hafta Almanya’da yapılacak olan G-20 toplantısı için hazırlanmakla uğraşarak geçirirken, ABD Başkanı Donald Trump o kadar hata yapmaya başladı ki, medyaya karşı savunma yapmaya mecbur oldu. Bu nedenle de hafta sonunu G-20 toplantısı için hazırlanmak yerine, kendisini eleştiren ABD medyasına karşı savaş açmakla geçirdi.

Donald Trump’ın hazırlattığı ve dağıttığı bir videoda Trump, alnında CNN yazan bir kişiyi yere yıkıyor gösteriliyor. Yani Başkan’ın medyayla kavgası giderek artıyor. Ama Cumhuriyetçi Parti'nin akıllı üyeleri ise medyayla kavga yaklaşımını hiç desteklemiyorlar.

Trump yurtdışı seyahatı için hazırlanmak, doğal olarak gündeme gelecek olan konuları öğrenmek yerine, mesela henüz Senato'dan tam geçirilmemiş olan sağlık reform kanununun içeriğini çalışmak ve öğrenmek yerine, yeni önemli konular için hazırlanmak yerine, çocuk gibi, ofisine pek yakışmayacak yaklaşımlarla uğraşıyor.

Medya ise, biz işimizi yapmaya devam edeceğiz diyor. Ama Trump’ın videosu medyayla savaş için kullanılmaya devam ediyor. Akıllı Cumhuriyetçiler ise Başkan’ın medyayla savaşını kesmesini talep etmekteler.

G-20 toplantısında Japonya adına Shinzo Abe ve de Çin adına Xi Jinping, tüm daha önceki önceki Trump kökenli gerilimlere rağmen, toplantı içinde ve sonrasında görüşme için bulunacak.

Trump ise, partililerinin itirazına rağmen, kendi tanımına göre 'yalancı medyanın' habercilerini takip ediyor. Tabii CNN ve diğer medya kurumları ise Başkan'ı eleştirmeye devam ediyorlar.

Trump ajendasının Kongre’de askıya alınmasından ve tarihsel standartlara göre çok düşük destek almasına rağmen kendisine haksızlık yapıldığı kanısından vazgeçmeyerek Twitter savaşına devam ediyor.

Trump aslında çok önemli bir konu olan Rusya’nın bir evvelki yıl içinde ABD seçim sürecine karışması ithamından dolayı da çok sorunlu. Çünkü kendi atadığı uzman Trump’ın tahminlerinin tersine Rusya olayını iyice incelemeye, deşmeye başladı. Bu arada Trump’ın başdanışmalarından olan, Trump’ın kızıyla evli damadı da Rusya’dan finanas almak nedeniyle konuya dahil ediliyor.

Doğal olarak, hem Cumhuriyetçiler ile Demokratlar‘ın akıllı olan üyeleri Başkan ile medya kavgasına pek itibar etmiyorlar. Trump ise videosunu Twitter'da okuyanların arasından 175 bin kişinin kendisine destek verdiğini söylüyor.

<p> </p>

6'lı masa paralel bir YSK mı oluşturdu?

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?

'Şimdi Beşir düşünsün!' Aşk-ı Memnu'nun Cemile'si Pelin Ermiş'e kim 40 yaşında der ki...