• $ 7,8407
  • € 9,2032
  • 477.441
  • 1123.25
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Trump ile ilgili en kötü şey otoritesinin erozyonu olabilir!

Eylül ayında Donald Trump kabul edilebilir bir durumda bulunan bir lider gibiydi.”Supreme Court”a yıllar sonra ikinci bir hakim koymuştu. Küçük seçim için uzun yıllar sonra ortaya çıkan Robert Mullerise , Rusya etkisi konusunda sessiz kalmıştı. 2020 yılındaki olası rakiplerden Elizabeth Warren bile etnik kökeni konusunda incelenmişti.

Ancak eylül ayından iki ay sonraysa, Başkan Trump belalarla çevrelenmiş hale gelmişti. Ara seçimde Temsilciler Meclisi’ni elden ve oydan kaçırmıştı. John Keely isimli kişi nedeniyle iç çalışanları düzenli tutulan Beyaz Saray’da da, anarşi başlıyor gibiydi. Onun yerine gelebilecek biri de yoktu.Michael Cohen’in siyasi ve de finanasal nedenler ile hapse alınması sorunları kapıya kadar getiriyordu. Başkan’ın ilk ulusal güvenlik danışmanı Michael Flynn ise Bay Mueller ile beraber çalışma durumunda idi.

Bu durumda Bay Trump ile tanışıyor olmak zor bir durum anlamına geliyordu. Küçük bir skandal gündeme geldiğinde bile Beyaz Saray çalışanları paniklemeye başlıyor ve de birkaç Cumhuriyetçi bile karamsar oluyordu. Washington’da Başkan’a daha uzak olmak olayı, yavaş yavaş gündeme gelmekte idi. Diğer taraftan da Cumhuriyetçiler Başkan Trump’ın kazanabilecek bir lider olduğu konusuna biraz endişeyle bakmaya başlamışlardı. Kasım ayındaki ara seçimdeki kayıplar, seçmenlerin 2016 yılında da oy vermemiş olmasıyla birleşince, durum kötümserlik de yaratıyordu. Trump’ın yeni bir koalisyon yaratacağı düşüncesi de pek sonuç getirmiyordu. Salı günü Trump, Kongre’deki Demokratlara kameraların önünde, eğer harcama olanakları sağlanmazsa, hükümeti kapatacak hale gelirsiniz diyerek hitap ediyordu.

Trump rakip Nancy Pelosi gibi siyasetçilerle pek boğuşmak istemiyordu. Başkanlığını zirveye çıkarmak için ise yabancı ortamlarda kazanç yaratma gerekliydi diye düşünüyordu. Çin ile ticaret savaşı konusunda da zafer yavaşlamakta idi. Kuzey Kore’nin adamı Kim Jong Un’a bile gösterilebilecek şeyler pek de bulunmuyordu. Başkan’ın paniğe kapılması için aslında şu anda berbat bir ortam pek yoktu . Ama Müller’in ne yazacağı da henüz belli değildi.

Aslında ekonomi Trump’ın lehine çalışıyor. Finansal piyasalar dalgalı olsa da , Trump yavaş yavaş da erozyona uğrayabilir.

Eğer bir skandal veya kaos olsa otoritesi zaman içinde ortadan kalkabilirdi. Tabii ki Demokratlar aleyhine düşüneceklerdir ama ortada henüz büyük bir sorun da yok.

Öyle gözüküyor ki Bay Trump kendisi de yorulmuş. Aslında siyasetin tüm olası yaklaşımlarını kullandı ama, sadece bir tanesi duruyor.

Önemli bir şey işe yeni gelenler için zamanın geçmesinin kötü olmasıdır. Trump için durum ne, henüz kesin bilinemiyor.

Fatih Terim, yönetimden Seri'yi istedi... Fenerbahçe, Perotti transferinde sona geldi!  Ve daha fazl

Fatih Terim, yönetimden Seri'yi istedi... Fenerbahçe, Perotti transferinde sona geldi! Ve daha fazlası Bir Dakikada Spor'da

En kolay kahvaltılık sos tarifi

En kolay kahvaltılık sos tarifi

Sivas'ta 'limuzinle şehir turu' ödüllü kedi güzellik yarı&

Sivas'ta 'limuzinle şehir turu' ödüllü kedi güzellik yarışması düzenlendi

Atakule, Azerbaycan Bayrağı'nın renkleriyle ışıkland

Atakule, Azerbaycan Bayrağı'nın renkleriyle ışıklandırıldı