• $ 6,056
  • € 6,7695
  • 248.744
  • 86.796
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Trump Ailesi'nin gerçeklerini yazdılar!

4 Ekim günü The New York Times Gazetesi'nin manşetinde Trump Ailesinin, ABD vergi sistemiyle de oynayarak nasıl bir imparatorluk kurduğu konusunun detaylarını Dünya’ya aktardı.

Donald Trump yıllardır kendisinin çalışarak milyarder olduğunu sık sık söylerdi ve New York’ta inşaat zengini babası Fred Trump’ın ona pek finansal destek vermediğini vurgular dururdu. Ama New York Times Gazetesi manşette dün açıklama yaptı ve Donald Trump’ın babasının gayrimenkul imparatorluğundan bugünkü değerle en azından 413 milyon dolar aldığı gerçeğini gündeme getirdi. Üstelik ona babası tarafından aktarılan maddi servet ve verilen paralar, oldukça sahte işler içeren ve 1990 sonrasında yapılan vergi dümenleriyle sağlanmıştı. Sonunda Trump Ailesi'nin babası çocuklarına kabaca toplam ve bugünkü değerle, bir milyar dolar kadar para aktarmış olmuş. Bir milyar dolar çocuklara hediye, o günlerdeki vergi kanunları ile en azından bugünkü değeri 550 milyon dolar olan bir vergi ödemek zorunda idi. Ama yapılan vergi dümenleri ile Trump ailesi sadece yüzde 5 vergi ödemesi yapmış ve bugünkü değerle sadece 52,2 milyon dolar vergi ödemişti.

Bu gerçeklerin detaylarını açıklayan manşet makalesi gazetede yayımlanmadan birkaç hafta önce, Trump Ailesi'ne gösterilmişti ama Trump bir reaksiyon göstermemişti. Trump Ailesi adına kardeş Robert Trump beyanat vererek yazılanların gerçek olmadığını iddia etmeye çalışınca da The New York Times makaleyi dün gazetede yayımlamak zorunda kaldı.

Aslında baba Trump New York’ta Brookings ve Quens‘deki inşaatlarından 10 milyar dolarlık servet üretmişti. Trump adı dünyanın her yerinde otellere, dev binalara, gazinolara ve de golf sahalarına yazılmıştı. Ama Donald Trump’ın her girişiminde yaptığı yatırımlar, babalarının servetinden fon aktarılması ile olmuştu. Donald Trump sekiz yaşına geldiğinde milyoner olmuştu. 40-50 yaş arasına geldiğinde ise, babasından aldığı fonlar ile her yıl bugünkü parayla 5 milyon dolar kadar almakta idi. Yani Donald Trump ne elde etti ise babasının ona fon aktarımından elde etmişti, kendi kazancından değil. Yarın tüm detayları ve vergi hilelerini de N.York Times Gazetesi'nden aktaracağız! Bu arada Bay Trump da 1999 yılında ve 93 yaşında vefat etti. Öldüğünde zaten pek bir şeyi de kalmamıştı, çünkü aileye aktarılmıştı! Yapılanları yarın, detaylarıyla aktaracağız.

Manchester City´nin dünyaca ünlü yıldızı Vincent Kompany alt yapısından yetiştiği Belçika ekibi Ande

Dünyaca Ünlü Yıldız Kompany´den Müthiş Dönüş

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Türkiye'nin dört bir yerinde şampiyonluk kutlaması

Samsun'da 19 Mayıs'ın 100'üncü yıl coşkusu