• $7,426
  • €9,0108
  • 442.726
  • 1535.82
13 Eylül 2011 Salı

Seyircisiz futbol futbol değil

Dün Saracoğlu'nda şartlar nedeniyle pek keyif vermeyen bir maç vardı. Özellikle seyircisiz oynanan futbolun, futbol olmadığını herkes gördü. F.Bahçe Shakhtar Donetsk maçından dolayı iki maç ceza aldığı için ve gündemdeki sorunlar nedeniyle maç oldukça tatsız geçti. Fenerbahçe'nin dört eksiği; Serdar, Gökhan, Emre ve Orhan da eklenince maçın hem temposu düştü, hem de kalitesi.
TEKKE'DEN KÖTÜ VURUŞ
Maçın ilk devresinde dört gole gidebilecek pozisyon yakalayan Orduspor, hepsini dışarı attı. Hele 22. dakikada soldan yapılan ortada Fatih Tekke, kale çizgisinin üç beş metre önünden topu boş kaleye gönderemedi. Yıllarca Milli Takımız'ın ümidi olmuş ve uluslar arası düzeyde futbol oynamış biri için kötü performans.
31. dakikada, o ana kadar çok pasif oynayan Fenerbahçe'de Semih'in çok güzel pası Baroni'yi gole kavuşturdu. Semih'in çıkmadan hemen evvel 60. dakikada güzel bir şutu da direkte patlamıştı. 80. dakikada ise Alex şık bir rövaşata yaptı ama Ordu kalecisi de buna aynı güzellikte karşılık verdi.
FENER'İN MAZERETİ VAR!
Bu maçta yokluğu en çok belli olan kişi orta sahadaki oyun kurucu Emre idi. Bu oyuncunun katkısının büyüklüğü bu maçta ortaya çıktı. Maçın önemli kısmını markajda oynayan Alex de oldukça pasif bir oyun sergiledi. Bekir, Yobo, Bilica ve Ziegler'den oluşan Fenerbahçe savunması takımın klasik hastalığı olan açık alanda az kişi ile yakalanarak belki de pozisyon verme hastalığını da sergiledi.
İlk maçlar sonunda Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor hazır değildi, puan kaybettiler. Fenerbahçe kazandı ama o da hazır değil..
Bu Türk futbolunun en önemli hastalıklarından biri. Hadi Fenerbahçe'nin birden fazla mazereti var, peki Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor neden hazır değil? Bunu bilen anlatıversin...

<p>Türkiye'nin aşı haritası erişime açıldı. Vatandaşlar bunun  takibini nasıl yapabilir? İ<span>ki d

Aşının koruyuculuğu ne zaman başlar?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Beş asırlık Tarihi Maraş Çarşısı'nın dış cephesi yenileniyor

Başkan Erdoğan, Elazığ'da deprem konutları anahtar teslim törenine katıldı