• $17,8626
  • €18,4423
  • 1026.52
  • 2829.58
13 Temmuz 2017 Perşembe

Ruslar ve Trump'a destek kampanyası

Geçtiğimiz bir, iki günde ABD’de bir Rus avukat bayan Nataliamapnya Veselnitskaya meselesi ortaya çıkmıştı. Rus avukat, Clinton seçim kampanyasıyla Rusya arasındaki ilişki konusunda son bir iki günde ön plana çıkıvermişti. Ama dün bu konunun detayları basına tam dökülmemişti, biz de zaten dün ABD ve Kuzey Kore konusunu incelemekte idik. Bugün ise Rus bayan avukatın Amerika’da ne işi olduğu ortaya çıktı.

Ortaya çıkan yeni veriler nedeniyle ABD Hükümeti ABD sağlık reformu oylamasını da bu haftadan ağustos ayının sonuna tehir etti, çünkü Rusya ile ABD’nin seçim öncesi işbirliği konusu ortalığa iyice dökülmeye başlandı. Ayrıca gündemi değiştirmek için Merkez Bankası başkanını görevden alacağı konuşulmaya başlandı. Ama esas önemli konular başka idi.

11 Temmuz'da Başkan Trump’ın büyük oğlu, Rusya’nın Trump’a kampanya desteği konusunda açıklama yaptı, Rus Hükümeti'nin babasının kampanyasını desteklemek için gönderdiği bazı e-mailler ortaya çıktı. Böylece e-maillerden Haziran 2016'da yapılan bir toplantıda, bugün hükümet üyesi olan Trump ekibinden kişilerin Rusya’nın Clinton’a karşı yardım açıklamalarını (?) iyice dinlediği ortaya çıkmış oldu.

Bugün ABD'nin hükümet hukukçuları ve de istihbarat ekipleri incelemeler yapmakta ve Trump ile Moskova işbirliğinin ne derece olduğu incelenmekte. Bunun için de Trump’ın büyük oğlunun korunması gerekti. Medya mensupları, salı günü Beyaz Saray’a çağrıldı ve Başkan Donald Trump konuştu. "Benim oğlum yüksek kaliteli bir insandır, her şeyi açıkça konuşur, onu takdir ediyorum" dedi. Sonra da Beyaz Saray sözcüsü Bayan Sarah Huckabee Sanders ilave etti: 3 Haziran 2016'da genç Trump’a Britanya’dan gönderilen e-mailler vardı. Mailler üst düzey bir Rus tarafından, Rusların Trump kampanyasına resmi deliller göndererek Hillary’yi hırpalamaya hazır oldukları eklenmişti.

Aracı olduğu konuşulan Rob Goldstone, Azerbeycan-Rus Milyarderi Aras Agalarov ve oğlu pop yıldızı Emin Agalarov ile çalışıyordu. Bu kişiler 2013'te Moskova’da güzellik kraliçeliği yarışmasını organize ettikten sonra hem Rusya hem de Trump ile ilişki kurmuştu. Sonra da Trump’ın genç oğluna bir mail gönderilerek, bu kadar bilgi yeter mi yoksa Emin Agalerow ile konuşmak ister misin demişlerdi. Trump’ın oğlu da Emin Agalarow ile konuşurum demişti. Genç Trump kendine bir avukat tutmuştu ama onunla konuşmak için de Rus avukat Bayan Natalia Veselnitskaya gündeme gelmişti. Rus avukat, genç Trump’a Rus Hükümeti ile alakası olmadığını bildiriyordu. Ama e-maillerden birinde de 'Rus Hükümeti avukatı bir bayan yakında Moskova’dan geliyor' da deniyordu .

Geçmişte Rus temsilcisi Goldstone çok önemli bilgiler aktardık derken de, genç Trump bugün önemsiz şeyler aktardılar diyerek Rusları reddediyor.

Zaman esas gerçekleri gösterecek, biz de izlemeye devam edeceğiz!

<p> </p>

Cemevi provokasyonlarının perde arkası

Meryem Uzerli'den milyon dolarlık paylaşımlar! O fotoğraflar Instagram'ı salladı

Türkiye'nin en yakışıklı jönü belli oldu! Burak Özçivit listeye bile giremedi

Defne Samyeli'den hayranlarına müjde: Bu yıl 3 single çıkarmış olacağım