• $12,5945
  • €14,2207
  • 728.03
  • 1782.18
27 Ocak 2013 Pazar

Garp cephesinde yenilik yok!

F.Bahçe dün bir klasik daha sergiledi. İlk devre yazlık turnuva takımı gibi koşmadan oyna, topa daha fazla hakim ol ama pek gol pozisyonu üreteme. Baskıyı artırdığın anlarda da geride eksik yakalan ve kontrataktan golü ye. İkinci devre 'Gol atacağım' diye daha da fazla yüklen. Yüklendikçe geride daha fazla pozisyon ver ve Tanrı'ya sığın. 5 pozisyon yakalayan rakibin onları atamasın, sen de yere düşen adamın yatarken verdiği pasla tesadüfi bir golle oyunu çevir. O golde Sow ofsayt mı merak ediyorum. Çünkü rakibin biraz önünde gibiydi...
Maç başlamadan Hikmet Karaman maçı şöyle tanımlamıştı; 'Savunmamızı yaparız, kolay gol yemeyiz. Hatta 1-0 öne bile geçebiliriz ama F.Bahçe ile aramızda o kadar çok kadro farkı var ki, maçın sonunda ne olur bilmem.'
EKSİKLERİ VARDI
F.Bahçe'nin de aslında mazeretleri var diye düşünülebilir. Savunmayı organize eden Yobo'nun yokluğu önemli. Çünkü pozisyon bilgisi yüksek tek futbolcu Yobo. Hızlı oyuncu kadrosunda da eksikler vardı. Sağ kanadı işleten Gökhan ve iyi oynadığı zaman etkili olan Stoch yoktu. Son haftaların gözde oyuncusu Salih'i de Aykut Kocaman oyuna sokmamıştı. F.Bahçe hafta içinde maç oynadığından yorgundu. Üstelik Gaziantep'in kalecisi Karcemarskas ligin en iyilerinden biriydi. Gaziantep'te kalecinin dışında sol kanatta topu önüne aldığı zaman herkesi geçen Turgut Doğan, çok etkiliydi. Uzun boylu stoper Kecojevic özellikle kafa toplarını kesti ama takımın tümü gibi son 15 dakikada yorgunluktan oyundan düştü.
Volkan, 70. dakikada skor 1-1'ken Turgut'un müthiş şutunu fotoğraflık bir planjonla kesti. Orta sahada Meireles bu sefer maçın başından beri iyiydi ama bu seferde Cristian oldukça etkisizdi. Aykut Kocaman'ın Semih'i, Orhan'ın yerine alması, F.Bahçe'nin hücum etkinliğini artırdı ve oyunu değiştiren hamle oldu denilebilir.
Ama sonunda Fener'in sorunlarının başında kalabalık ve mücadeleci alan savunmasına karşı gol atma düzenleri yok. Son haftalarda maçı, sonlar rakibinden daha diri kalarak kazanıyor.
Ancak ligin ilk devresine göre bir değişiklik görünmedi.

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle seyirci tarafından tanınıp benimsenen Mekin Sezer, iki

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 3: Mekin Sezer

Kedi ile köpeğin şaşırtan dostluğu

Omicron varyantının semptomları açıklandı

Zor şartlarda mangal kömürü üretip ailelerinin geçimlerini sağlıyorlar