• $15,9677
  • €16,8214
  • 932.237
  • 2393.61
15 Temmuz 2011 Cuma

Futbolcular perişan, sporu bayan voleybolu sırtlıyor!

Vakıfbank, 'Vakıfbank-Güneş Sigorta-Türk Telekom' işbiriliği altında Avrupa'da üç kupa kazanmış bir kurum. Ülkemizde devlet-federasyon-kulüp-sponsor işbirliği ile gençlere, altyapıya ve tesise  yatırım, bayan voleybolunu Avrupa zirvesine taşıyor
Şike ve çete davaları kapsamında aşırı doz futbol felaketi ortalığa döküldü. Medyaya aksedenlerin onda biri doğru ise, bu sefaletin çok ağır sonuçları olacak. Bu sefalet  neden ortaya çıkıyor? Her birinin 300 milyon doları aşkın borcu olan ve nedense 'büyükler' adını taşıyan kulüplerimiz, futbolun temel hastalığı olan ve sabırla altyapıya yönelme yerine, kısa vadecilikle iştigal edip, adı 'yıldız' olan emekli yabancıları transfer ederek, ve kısa vadede 'uyduruk' başarı kovalayarak, kafalarını su üstünde tutmaya çalışmaktalar, bu olmayınca da gelsin şike, rüşvet, teşvik ve çete! Ancak ülke sporunda bir de parlak nokta var: Bayan Voleybolu! Bayan Voleybol Milli Takımımız bugün Bulgaristan, Sırbistan ve Çek Cumhuriyeti takımları ile beraber İstanbul'da başlayacak olan Avrupa Ligi Dörtlü Finali'nde, favori gösterilen 'namağlup' Sırbistan ve diğerlerini  geçerse ve daha sonra da İtalya'da yapılacak Avrupa Şampiyonası'nda da başarı elde edip, olimpiyatlara da giderse, büyük sonuç üretmiş olacak. CEV kısaltması ile tanınan Avrupa Uluslararası Voleybol Konfederasyonu Başkanı Andre Meyer de dün İstanbul'da Vakıfbank tarafından organize edilen basın sohbetinde ülkemizde bayan voleybolunun, hem teknik açıdan hem de olanak ve tesis konusunda büyük aşama kaydettiğini belirtti. Meyer Voleybol Federasyonumuz'un ve ülkemizin organizasyon becerisini methetti. Eylül ayında yapılacak olan genel kurulda CEV yönetim kuruluna ve idari kadrosuna Türk temsilcilerin girme şansının  yüksek olduğunu da belirtti.

Vakıfbank ve Güneş 25 yıldır yatırım yapıyor
VAKIFBANK, kabaca 25 yıldır bayan voleyboluna yatırım yapan ve Vakıfbank-Güneş Sigorta-Türk Telekom işbiriliği altında Avrupa'daki üç kupanın üçünü de kazanmış başarılı  bir kurum. Toplantının ev sahibi Vakıfbank Genel Müdürü Süleyman Kalkan bayan voleybolunun başarısı için hem Vakıfbank Kulübünün altyapısında hem de Milli takımda destek sağlayacaklarını belirtti. Vakıfbank artık Yıldız, Genç ve A Milli takımlarımızın tümünün sponsoru.

Altyapıda 120 sporcu yetiştiriyor
VAKIFBANK-Güneş Sigorta takımının kendi altyapısında 1999-2003 doğumlu 120 kadar genç sporcu yetişmekte. Geçen ay Vakıfbank'ın sponsor olduğu Yıldız Milli takımımız tarihinde ilk kez Yıldız Kızlar Avrupa Birincisi olurken o kadrodaki ve Vakıfbank Güneş Sigorta'dan gelen Ece  Hocaoğlu turnuvanın en değerli oyuncusu seçilmişti. Gene Vakıfbank'ın genç oyuncularından  18 yaşına yeni giren Ceren Kestirengöz de A Milli Takımı'na çağırılma başarısını gösterdi. Böylece ülkemizde devlet-federasyon-kulüp-sponsor işbirliği ve futbolun tersine, gençlere, altyapıya ve tesise  yatırım, Türk bayan Voleybolunu, Avrupa zirvesine taşıyor!

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister