• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
17 Eylül 2012 Pazartesi

Zor kurtuldu

Dün F.Bahçe kendi sahasında oynadığı maça son derece şanssız başladı. Türkiye liglerinin en güvenilir oyuncularından biri olan Gökhan, daha 6. dakikada savunmada ayağındaki topu kaptırdı ve sonra da faul yaptı. Frikiği kullanan Yahya'nın vuruşunda barajdaki Meireles kafasını sokunca top Volkan'dan uzaklaştı, 90'dan gol oldu. Maçın ilk 15 dakikasında F.Bahçe oyunu tamamen Mersin yarı sahasına yıktıysa da pek başarılı olamadı.
Şöyle düşünelim; Bir tarafta bir erken emekliler ordusu olan Mersin takımı vardı, diğer tarafta da milyonlarca euro'luk şampiyon adaylarından bir kadro. Ama iki takımın arasında önemli bir fark ta gözükmüyordu. Mersin teknik adamı Nurullah Sağlam, son birkaç yılda önemli hamle yapmış bir kişi. İyi bir kaleci ve önlerinde güçlü bir dörtlü alan savunması, orta alanda da yaşları yeri olsa da akıllı oynayabilen emektarlar. Böyle bir kadro karşısında F.Bahçe'nin topa %68 hakim olması sadece yavaş oynadığının ispatıdır.

EMEKLİLER TAKIMI!..
Kaldı ki bir başka karşılaştırmada yapılabilirdi. Bir tarafta oyunda faktörü olmayan yarım gaz bir Alex, öbür tarafta da her topu başarılı bir şekilde arkadaşlarına indiren, her yere koşan Nobre. Bana sorarsanız; Nobre'nin katkısı daha fazlaydı.
F.Bahçe ilk devreyi 47'nci dakikada önceden hazırlanmış bir korner senaryosunda Gökhan Gönül'ün boşalttığı boş alana giren Mehmet Topal'ın golüyle kavuştu. Mersin savunması ise bir iki sezondur elli kere tekrar edilen bu korner savunması karşısında tamamen uyuya kalmıştı.
F.Bahçe'nin ikinci devrede ki performansı daha da iyi değildi. Ancak her iki takımın da gol pozisyonları vardı. Mesela; 72'de Cristian, topu Alex'e verdi, Alex'te kalecinin karşısında gollük pozisyonu dışarıya attı. 80. dakikada Mersin galibiyete uzanabilirdi. Soldan ortaya N'Duka'nın vurduğu kafa kaleyi sıyırdı.
İki teknik adam da oyuna müdahale ettiler. Nurullah Sağlam, oyunu kontrol edebilmek için Murat Erdoğan'ı oyuna alırken, Aykut Kocaman ise 85'te Mehmet Topuz'u dışarı alıp Semih'i oyuna soktu. Ve 89'da Cristian'ın uzak şutu ile F.Bahçe maçı kazandı. Mersin tesadüfle öne geçmişti ve hatalarla maçı kaybetti. Ama şunu da sormak lazım; Bu Mersin takımının emekliler kadrosunun Türk futboluna ne faydası vardır.

<p> </p>

'İBB Engelleniyor' algısı neden yapıldı?

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı

Vücudu koruyup virüsleri öldürüyor! İşte o muhteşem besin ve faydaları

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti