• $9,237
  • €10,7986
  • 530.761
  • 1432.8
13 Kasım 2016 Pazar

Zayıf rakibe ikinci devrede atabildik

Dün Türkiye’nin kendi sahasında oynadığı bir maçta Kosova’ya çok gol atması beklentilerimiz arasındaydı. Üstelik de takımımızda eksik olan oyuncu da yoktu. Küs olanlar yeniden çağrılmıştı. Maçın ilk devresinde 25-27-30-29 ve 45. dakikalarda 4 tane gol pozisyonumuz kaleci tarafından kurtarıldı, Burak’ın kafası direği sıyırdı ve 19. dakikada da Mehmet’in şutu rakip direkten döndü.

Ancak takımımızın bazı sorunları da vardı. Birincisi ileride santrforumuzu yalnız bırakıyor ve gole gidebilecek pozisyonlarda çoğalamıyorduk. Bu durumda Burak tek başına bireysel gol girişimi yapmaktan başka bir şey üretemiyordu. Ayrıca topu geride çok paslı ve yavaş oynuyorduk. Volkan’ın oynadığı sol kanadımızda Mehmet Topal’la birlikte sahanın en iyi oyuncularından olan Volkan Şen etkili olurken, sağ tarafta pozisyon yaratamıyor ve gole gidemiyorduk. Üstelik de maçın 45. dakikasında durum 0-0’ken onların da bir pozisyonu direğimizden döndü. Eğer o gol 45. dakikada rakibin lehine gerçekleşseydi işimiz çok zor olacaktı.

Oyuncularımız durumu anlamış olacaklar ki; Fatih Terim ikinci devrede Yunus’u oyuna aldı. Ve Yunus gole gitmemize çok önemli katkı yaptı. 51. dakikada Burak’ın attığı golle 1-0 öne geçerken takımı gole götüren Yunus’tu. 54. Dakikada ise Burak’ın şutu direkten döndü ve Volkan güzel bir voleyle ikinci golü de attı ve bu maçta rahatladık.

Rakibimiz kontrataklarla üzerimize gelmeye başladı. 61. dakikada kornerden gelen topa vurulan kafayı kaleci Volkan kurtardı. İkinci devrede Volkan’ın biraz da sakatlığı nedeniyle yerine Cengiz’i aldık. Cenk Tosun da yine hafif sakatlanan Burak’ın yerine girdi. Ve rakibimize gol pozisyonu vermedik. Ama gerçekçi olmamız lazım. Kosova sadece bir beraberliği olan takımdı bu maç öncesi. Dolayısıyla 1 puanı vardı ama sadece 1 gol atabilmiş ve 10 gol yemişti. Yani Kosova medyada şişirdiğimiz kadar kuvvetli bir takım değil. Kosova’ya biraz daha gol atsaydık averajımızı düzeltme açısından iyi olabilirdi.

Milli Takımımızın oyunu goller hariç vasattı diyebilirim. Çünkü biz gol pozisyonu yaratmayı bilmiyoruz ve hızla ileriye gidemiyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde daha etkili bir futbol oynayabilecek hale geliriz. Çok çalışmamız gerekiyor.

<p>Türkiye'nin attığı önemli adımlar  dünya medyası tarafından yakından izleniyor. Birçok ünlü düşün

“Türkiye yükselen ağır sıklet”

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor