• $9,3377
  • €10,8749
  • 533.047
  • 1432.68
10 Mayıs 2015 Pazar

Yine son 5 dakika

Bizim futbolcularımıza bu ülkede "profesyonel" demek günah sayılmalı...

F.Bahçe, G.Saray ve Beşiktaş ile beraber şampiyonluk adaylarından biri. Üstelikte geçmişte oynadığı oyunlara baktığınızda en iyi hücum organizasyonu yapan takımlardan biri. Ama birkaç haftadır bu takıma baktığınız zaman ister evinde olsun ister deplasmanda olsun sanki uyur gezer bir futbol oynuyor.

Geçen hafta ligin sonuncusu Balıkesir'den ilk devrede üç gol yemişlerdi. Dün de gene ilk devrede "Harikalar yarattılar". Daha maçın ilk dakikasında Alper'in koluna çarpan topta Alper itiraza başladı. Caner ise bariz faul yaparken hiçbir şey olmamış gibi itiraz ediyordu. Tabii sonuç belli. İlk 25 dakikada F.Bahçe 2-1 mağluptu ve ilk golünü de 8. dakikada yemişti. İkinci golde duran toptan gelde ama Volkan geçen haftaki gibi serbest vuruşa konsantre değildi.

Sezon boyunca F.Bahçe rakiplerine karşı %70 civarında top hakimiyeti sağlardı. Şimdi %55'i zor sağlıyor. Tabii Alves'in olmaması F.Bahçe için önemli ama kritik dönemlerde oyuna alınan Selçuk ve M.Topuz'da yoktu. Kuyt, Meireles ve Webo yedekteydi. Emenike ise sahadaydı. Maçın devresinde İsmail Kartal, önemli bir değişiklik yaptı ve Emenike'nin yerine Webo'yu aldı. Bu F.Bahçe'nin hücum etkinliğini arttırdı.

F.Bahçe ikinci devrede Webo'nun 56. dakikada attığı golle beraberliği sağladı ve hem hücumu arttırmak hem de savunmaya destek getirmek için Alper'in yerine Kuyt'ı aldı. Sonra da Meireles'i oyuna soktu. Bu değişiklikler maçın son 5 dakikasında Sow'un ayağından golü getirdi. İlginçtir, şampiyonluğa oynayan bütün takımlar yeminliği gibi son 5 dakikada gol atıyorlar, yakında kalp krizi geçiren taraftar sorunu ortaya çıkacak.

Doğrusunu söylemek gerekirse; şampiyonluğa oynayan üç büyükler Türk futbolunun Avrupa standardından ne kadar geride olduğunu adeta ispat etmeye çalışıyorlar. Bunu daha iyi anlamak için sadece savunma hatalarını izlemek bile bunu görmeye yeter.

<p class=''>CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaorğlu  dostları tarafından iyice köşeye sıkıştırıldı. Açı

HDP'den Millet İttifakı'na Öcalan şartı

İstanbul'da sabah saatlerinde trafik yoğunluğu yaşanıyor

İstanbul'da muhteşem dolunay manzarası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo'ya geldi