• $15,8816
  • €16,8514
  • 942.247
  • 2393.61
23 Nisan 2012 Pazartesi

Volkan kazandı!

Futbolumuzun hiç bir standardı olmadığı dün bir kere daha ispat edildi. Oyunu ve tempoyu kontrol ve gol becerimiz yok. Tesadüflere de bağlıyız.
Fatih Terim beni şaşırtıyor. G.Saray 2-2 biten maçta da oyunun başında 2 erken gol yemişti ve tabii oyuna ağırlık koyan F.Bahçe oyuncusu da Alex olmuştu. Biz o zaman da yazmıştık. Alex gibi bir oyuncunun, alan savunması oynanırken bile serbest oynamasına izin verirsen, yakın adam markajı yapan birini başına dikmezsen ve hele Semih gibi iyi niyetli, güçlü, çalışkan ama sık sık pozisyon hatası yapan genç bir oyuncun da varsa, ileride baskılı oynarken, ilk verdiğin pozisyonda Semih'in pozisyon dışı kalması ile  erken golü yemen sürpriz değildir. Bu durum 17'inci dakikada Alex'in pası ile Ziegler'in ayağından gerçekleşti. Tabii G.Saray devreyi dört gol girişimine rağmen üç Volkan kurtarışı sonrası yenik bitirdi. Oyunda yüzde 58 G.Saray hakimdi, Sow sakatlanıp çıkmıştı, ve kaleci Volkan da belinden sakatlanmıştı ama günün kahramanı idi.
AYKUT'TAN KRİTİK HAMLE
İkinci devrede G.Saray spiker tabiri ile 'müthiş' bir baskı kurdu. F.Bahçe ise geçmişte yaptığı gibi kendi sahasına Majino hattını dizdi. G.Sara Necati ile ve Emre Çolak'ın yerine oyuna giren Aydın ile gene 'müthiş' goller kaçırdı, Volkan ise sakatlığına rağmen golü engelleyen kurtarıcı  idi. Ama sonunda sonunda Selçuk 69 da frikikten golü atıp beraberliği sağlarken, Aykut Kocaman da beni şaşırttı ve savunmaya çekilme stratejisinin faturasını bir kere daha peşpeşe verdiği bir çuval gol pozisyonu ile ödüyordu.
Sonunda Aykut Kocaman, biraz organizasyon ve mücadele sağlayabilmek için akıllı bir hareket yaptı ve Özer'i ve Stoch'u oyuna aldı, sakatlanan Alex de oyundan çıktı. G.Saray'da gol bulabilmek için Necati yerine Baros'u ve Sabri'yi oyuna soktu.  
Bu sefer kontrolsüzlüğün faturasını ödeme sırası G.Saray'a gelmişti. G.Saray delirmiş gibi ve kontrolsüz şekilde peşpeşe gol kovalar ve 7 pozisyonu kaçırırken gene kontratakta Bienvenu'nün pası ile Stoch'a yenildi ve 1-2 mağlup duruma düştü. Böylece zirvede puan farkı azalırken, heyecan arttı. Sahanın yıldızı ise tabii Volkan idi.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister