• $15,8764
  • €16,8581
  • 939.215
  • 2393.61
17 Aralık 2012 Pazartesi

Usta işi kazandı

Dün Arena'da hızlı, sert ve faullü başlayan ama ikinci devresi kısır geçen bir maç seyrettik. Maçın başında F.Bahçe kendi sahasında geride savunma yaparak başlarken, orta sahayı uzun paslarla aşarak, G.Saray'ı savunmada eksik yakalama girişimi yapıyordu. Maça çok iyi başlayan Kuyt ve Sow, bu tarz oyunda başarılıydılar. G.Saray ise ileride baskı yaptığı için orta sahayı F.Bahçe'ye bırakmıştı. Ancak çok pasla oyuna da hakim oluyordu. 6. dakikada Hamit'in şutu direkten döndükten sonra iki tane tesadüfi denilecek gol oldu. Tesadüfi demek, hazırlanmamış gol demek. 10. dakikada Bekir kendi kalesine attı, 23'te de Hasan Ali, onsekiz dışından vurdu ve maç 1-1'e bağlandı. Ancak 35. dakikada Selçuk'un usta frikiği maçın skorunu 2-1 G.Saray olarak belirledi.
RUHUNU TESLİM ETTİ
İkinci yarı beklenilebileceği gibi Aykut Kocaman, takımı ileri sürdü ve F.Bahçe pozisyon bulmaya başladı. Ancak bir türlü gol atamıyordu. 65. dakikada antrenörler maça müdahale etti. Beklendiği gibi Kocaman, Baroni'yi çıkartıp Sezer'i oyuna alıp hücuma dönerken, G.Saray'da forvetten Umut'u çıkartıp, Yekta ile savunmanın önünü kapatmaya çalıştı. Bu değişiklikler yetmeyince Aykut Kocaman, Caner yerine Krasiç ve sakatlanan Kuyt yerine Stoch ile forvet sayısını artırdı. Ancak kaybedilmiş ikinci devrede tek gol girişimi 75. dakikada Melo'nun şutuydu. Onu da Volkan kurtardı. 82'de Meireles ikinci sarıdan kırmızıyı görünce 10 kişilik F.Bahçe ruhunu teslim etti. G.Saray birkaç pozisyondan faydalanamazken Fatih Hoca, Burak'ın yerine Emre ve Amrabat'ın yerine Elmander'i alarak zaman geçiriyordu.
Maçın sonunda bir değerlendirme yapmak gerekirse, F.Bahçe hücumda etkili olamadı, G.Saray ise maç genelinde daha iyi fizikli ve daha kolektifti. F.Bahçe'nin Ocak ayında genç, koşan ve oyun kuran bir futbolcuya ihtiyacı var.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister