• $9,294
  • €10,7931
  • 527.165
  • 1415.28
24 Ağustos 2015 Pazartesi

Tuhaf bir maçtı

Dün Rize'de oynanan maç futbolun ne kadar sürprizlere açık olduğunu bir kere daha ispat etti. Maçın ilk devresinde Rize'nin 4 tane gol pozisyonu vardı. F.Bahçe ise tek pozisyondan öne geçmişti. İkinci devrede ise oyuna hakim olan taraf F.Bahçe'ydi ama yine de 75. dakikada golü yiyerek maçın 1-1 sonuçlanmasına olanak sağladı.

Maçın başlangıcında F.Bahçe'nin geçmişte geç oyuna aldığı M.Topal ve Van Persie'yi ilk 11'e koyduğu görüldü. Bu yazarın açısından Pereira doğru tercihler yapmıştı. Ama maç başlayınca F.Bahçe'nin orta sahayı geçmekte zorlandığı, klasik çok paslı oyununu oynayamadığı ve oyuna rakibin hakim olmasına fırsat verdiği açıkça gözüküyordu. 4 gol pozisyonundan bir tanesi de penaltıydı. Penaltıya neden olan Volkan, penaltıyı kurtardığı gibi diğer 3 pozisyonu da kurtaran kişi oldu. Dolayısıyla ilk devrede F.Bahçe'yi ayakta tutan Volkan oldu. Van Persie de 18. dakikada ayağına ilk gelen topu gole çevirdi ve F.Bahçe'yi rahatlattı.

İkinci yarıya başlandığında F.Bahçe antrenörü, Fernandao'yu oyundan alarak Alper'i oyuna soktu ve tek forvete döndü. Alper, topu orta sahadan alıp ileriye taşıma görevini almıştı. Bu yarıda Rizespor adeta donmuştu. Peş peşe pozisyon bulan takım F.Bahçe olmuştu. F.Bahçe'nin pozisyonlarını kesen de Rizespor kalecisiydi. İki maçtır ileriye dönük oynatılan Souza, Şener'in ortasında net bir gol girişimi yaptı, diğer taraftan da Nani'nin frikiğini topun gideceği köşeyi tahmin eden Rize kalecisi golü önledi. Dün Alper'in şanssız günüydü. 75. dakikada Alper'in hatası sonucu Rizespor'a geçen topta Kweuke'nin pasından kaleye giden topa F.Bahçe stoperi Kjaer golü kendi kalesine atarak durumu 1-1'e gelmesine neden oldu.

Pereira ikinci devreyi kurtarmak için iki değişiklik yapmıştı. Van Persie'nin yerine Sow, Diego'nun yerine Ozan alınmıştı ama maç berabere bitti.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Kargaların şaşırtıcı zekası ve alet kullanabilme becerisi

Dev şirketlerinin logolarındaki gizli anlamlar

Servis minibüsüyle kamyonet çarpıştı: 2 ölü, 11 yaralı