• $13,3823
  • €15,1655
  • 789.995
  • 2014.21
7 Mayıs 2012 Pazartesi

Tribün terörü yaramıyor

Dün Trabzon'daki manzara ortaya koyuyor ki ülkemizde spor ve futbol anlayışı iflas etmiş bulunuyor. Emre Belözoğlu Trabzon'a geldiği anda tribünlerin ilk dakikadan itibaren terör yapacağını bilmek için çok zeki olmaya gerek yoktu. Ancak hatırlanmak zorunda ki futbolu yönetenler Emre'ye söylemlerinden dolayı hak ettiği cezayı vermiş olsalardı Zokora adaleti eline alıp Emre'ye bariz kırmızı kartlık tekmeyi pek sallayamazdı.
Ve eğer Emre'nin söylemi küllendirilerek idare edilmemiş olsaydı hakem Zokora'ya hak ettiği kırmızı kartı derhal çıkartır o da durumu sarı kartıyla idare etmezdi. Ancak Trabzon'da bilinmeyen bir şey de var. Tribün terörü çoklukla yerel takıma avantaj sağlamaz, tersine kendi kulübünün psikolojisini bozar.

ÇÖKTÜLER!..
Trabzon tribün teröründen 35-40 dakika sonra kendine gelebildi. Futbola dönersek Şenol Güneş, F.Bahçe'nin baştan yükleneceğini bilmiyor olamaz ama orta sahada ve savunmada çöküp 3 dakikada golü nasıl yediklerini de videodan tekrar tekrar mutlaka izlemeli. F.Bahçe'de Cristian Baroni, Stoch ve kaleci Volkan günün yıldızlarıydı. Trabzonspor'da ise orta saha yoktu. Burak Yılmaz ikinci devrede uyandı ama maç da önemli faktör olduğunu söyleyemeyiz.
Objektif bir göz F.Bahce'yle G.Saray'ın son maçta kozlarını paylaşmasının adil olduğunu düşünmeli ama inşallah Trabzon'dakine benzer tribün olmaz.

<p class='MsoNormal'>Ezgi Aşık soruyor, Altınbaş Üni. Öğretim Üyesi Dr. Eray  Güçlüer ve Hacı Bayram

Zeytindalı Harekatı'nın yıldönümü…

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında