• $17,8809
  • €18,4376
  • 1028.38
  • 2829.58
23 Nisan 2011 Cumartesi

Trabzon stresi kaldıramadı

Uzun yıllar boyunca bir çok şampiyonluğa giden takım için kritik maç izledim, bu kadar sorumsuzunu görmedim. Maçın ilk devresinde Trabzon doğruları yapıyordu. Orta sahaya hakim oluyor, savunmasını ileride kuruyor ve net gol pozisyonu olmasa da iki tane ciddi girişim yapıyordu.
Bunlardan 24. dakikada Jaja'nın serbest vuruşu direkten döndü. 37'de ise Burak kötü vurdu. Es-Es'in icraatı yoktu! 2. yarı Trabzon'un oyuna daha çok konsantre olması bekleniyordu. Ama başta Colman olmak üzere, Trabzon orta sahası oyundan düştü. Sezer, Doğa, Pele ve Alper gibi hem orta saha, hem hücum oynayabilen oyuncular, oyunun hakimiyetini ele geçirdi. Bu durumda 4 forvetle oynamakta ısrar eden Trabzon, 54, 56 ve 84. dakikalarda üç gol pozisyonu verdi, ikisini Tolga kurtardı, birisi dışarıya gitti. Adeta Trabzon sallanıyordu. Şenol Güneş, 70'te Alanzinho yerine Yattara'yı oyuna alarak gidişatı değiştirmeye çalıştı. 71, 72 ve 82'de Trabzon, üç gol pozisyonundan da faydalanamadı.
UMUT'UN KAFASI...
Güneş, Colman'ın yerine Pawel'i alarak 5 forvete döndü. Ama Jaja yürüyemiyordu. Umut inanılmaz bireyseldi ve Burak da pasifti.
Sonuçta Trabzon çok önemli iki puanı Eskişehir'e bıraktı. Eskişehir de müthiş oynayan Sezer ve Pele göze çarparken, İvesa çok başarılıydı. 
Trabzon maçın stresini kaldıramadı. İkinci devrede, kalesinde çok gol bile görebilirdi. 94'te Umut'un kafasına gelen topu da, gecenin kötü ismi dışarıya vurarak ligin zirvesini eşitlemiş oldu.


<p> </p>

Cemevi provokasyonlarının perde arkası

Meryem Uzerli'den milyon dolarlık paylaşımlar! O fotoğraflar Instagram'ı salladı

Türkiye'nin en yakışıklı jönü belli oldu! Burak Özçivit listeye bile giremedi

Defne Samyeli'den hayranlarına müjde: Bu yıl 3 single çıkarmış olacağım