• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
23 Mayıs 2013 Perşembe

Trabzon da golcü yok

177 maç sonrasında F.Bahçe, 6. defa bu kupayı kazandı. Maçın başlangıcında sanki gerilimsiz, dostça bir maç olacakmış gibi bir hava vardı. Ancak Trabzon, 9. dakikada golü yediği ana kadar çılgın bir tempo ile F.Bahçe’nin üzerine saldırdı. Maçın 3. dakikasında Volkan topa vuramayıp golü kaçırırken, 9. dakikada Mehmet Topal’ın 40 metreden Trabzon savunmasının arkasına attığı topta Sow, F.Bahçe’yi 1-0 öne geçirince maç tamamen bir gerilim havasına girdi. 
F.Bahçe bu sezon maçların ilk 10-15 dakikasında erken gol yiyen bir takım olmuştu. Ancak bu sefer erken golü atan takım oldu. Trabzon’un maça taktik yaşlaşımı ise yanlıştı. F.Bahçe 8 kişiyle maçı geride kabulleniyor ve rakibine kolay gol pozisyonu vermiyordu. Zaten Trabzon’un da gol atacak bir oyuncusu yoktu. Dolayısıyla kanatlardan yapılan veya ortadan doldurmalar duvara çarpıyor ve F.Bahçe’nin hızlı hücumu haline dönüşüyordu.

ŞANSSIZ BARONİ

Maçın bütününde F.Bahçe tam 7 tane hızlı hücum pozisyonu yakaladı, bunlardan 6 tanesini maçın en başarılı ismi olan kaleci Tolga önledi. Bir tanesi de direkten döndü. Bu hücumların üç tanesinde Cristian Baroni gol vuruşu yapan oyuncuydu. 
Maçın ikinci devresinde Emre ile gerilim yaşayan Zokora oyundan alındı ve yerine Aykut girdi. Diğer taraftan fizik gücü düşen, sağ kanatta yavaş kalan Volkan da 68. dakikada oyundan alındı, yerine Henrique girdi. F.Bahçe de yorulan Emre oyundan alınıp yerine Mehmet Topuz girerken oyun F.Bahçe’nin üzerine yıkıldı. Ancak Trabzonspor’un gol vuruşu yapan oyuncusu olmamasından ötürü golü engelliyordu. Kaleci Mert de birkaç tane gol pozisyonunda başarılıydı. Maçın son demlerinde Aykut Kocaman, Baroni’yi oyundan alarak Caner’i soktu. 85. dakikada ise Webo karşı karşıya kaldığı pozisyonda topu Tolga’ya nişanladı.
Sonuçta kupayı F.Bahçe’ye veren, Trabzon’un bütün sezon sergilediği gol kısırlığı ve gol vuruşu yapacak elemanı olmaması oldu. Ben Trabzonspor antrenörü olsaydım, oyunu kalecime güvenerek geride kabullenir, F.Bahçe’nin üzerime gelmesini bekler ve kontratak fırsatı yakalamaya bakardım. Yani F.Bahçe’nin taktiğini uygulardım. En azından da erken golü yemezdim. Bu maç içindeki gerilim Türkiye’de futbol gerilimini azaltmanın kolay olmadığını bir kere daha gösterdi. 

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!