• $13,2939
  • €15,1072
  • 784.334
  • 2056.14
27 Ocak 2011 Perşembe

Teknik kadro tatlı maçı tatsız etti

İnönü'ye gidenler, sezonun en güzel olabilecek maçlarından birini seyretmeye hazırlanıyordu. Ancak Trabzon'un profesyonel bir takıma yakışmayan şekilde, oyuncularının dört gün sonra formda olamayacağını düşünmesi nedeniyle takıma 7 adet yeni ve yedek oyuncuyu katması, maçın ilk devresinde Beşiktaş'ın şov yapmasına neden oldu.
Halbuki maçtan beklentimiz Trabzon'un orta sahaya hakim olması ve Beşiktaş'ın hücum etkinliğini azaltmasıydı. Tersine Trabzon yedekleri sahaya sürünce ilk devrede Beşiktaş 5 gol pozisyonu ve 2 gol buldu. Üstelik de Nobre, Aurelio ve Almeida'nın top rakibe geçtikten sonra savunmaya yardım edip, ileride preste başarılı olması Trabzon'u nerdeyse Beşiktaş ceza sahasına girmeden mağlup duruma getirdi. Devre arası Trabzon soyunma odasında ne konuşuldu bilmiyorum! Ama ilk 2 dakika içinde Alanzinho maçı 2-1'e getiriyor ve ardından Yattara'nın ortasında Pawel Brozek kafayı direğe vuruyordu. Maç 2-2 olabilirdi. Ve tabii beraberlik çeşitli durumlarda Trabzon'a avantaj veriyordu.

NEDEN OYNAMASINLAR
İkinci yarıda her iki takım da gol atabilirdi. Her iki takım kalecisi de önemli kurtarışlar ve pozisyon hamleleri yaptı. Ve iş giderek Manisa-Gaziantep BŞB maçının sonucuna endekslendi. Şenol Güneş, maçı değiştirmek için sıradan bir hamle yaptı. Piotr'un yerine Umut'u aldı sonra Sezer'in yerine Colman'ı soktu. Ama yorulan Nobre'nin yerine Beşiktaş'ta Fernandes'in ve sonra da Ekrem'in oyuna girmesi Schuster'in maça daha konsantre yanaştığını bize gösterdi. Manisa-Gaziantep BŞB maçında, Gaziantep kazanınca da geçen yılın kupa şampiyonu Trabzon, bu yılın kupasına veda etti. Takımlardaki oyuncuların çoğu yabancı ve milyonlarca euro alıyorlar. Neden 3-4 gün arayla  2 maç oynayamasınlar ki!

<p>New York Belediye Başkanı Eric Adams. tezgâhın gece geç saatlerde açık olduğunu belirtti. Manavla

New York Belediye Başkanı, Türk manavını seçti

Dünyanın en güçlü hava kuvvetleri hangileri? Türkiye kaçıncı sırada?

Başlarını derde sokan hayvanlar! Bu hale nasıl geldiklerini kimse anlayamıyor

Savaş sonrası yaralanan karıncalar bakın ne yapıyor! Bilim inanlarını şaşırtan görüntü