• $9,5227
  • €11,1007
  • 549
  • 1509.2
18 Mayıs 2015 Pazartesi

Takımlarımızın birbirinden farkı yok

Fenerbahçe dün Mersin’de 90+2. dakikada oyuna sonradan giren Emre’nin attığı mükemmel bir golle 3 puanı kurtardı ve zirvedeki Galatasaray’ın 3 puan altında 70 puanla şampiyonluk ümitlerini devam ettiriyor.
Aslında Fenerbahçe biraz da şanslıydı. Mersin’in santrfor olarak oynattığı Welington’un iki defa Fenerbahçe kalesi direklerine topu vurdurması ile olası bir mağlubiyetten kurtuldu.
Maçın detaylarını tartışmaya aslında pek gerek yok. Çünkü şampiyonluk için oynayan 3 takımın da aslında birbirlerinden farkı yok.
Üstelik geçtiğimiz hafta da ekstrem maç oynamış olmaları nedeniyle zaten aşağı yukarı bir aydır zorla yürüyen puan kaybından son dakikada kurtulan her 3 takımımız Türkiye liglerindeki futbolun Avrupa standartlarından ne kadar düşük olduğunu ispat etmekten başka bir şey yapmıyorlar.
Son dönemdeki maçlarda fizik gücü iyice zayıflamış, takım oyununu oldukça unutmuş ve ligin tepesindeki takımlarıyla, dibindeki takımlar arasında futbol açısından fazla fark kalmamış bir görüntü veriyor.
Burada esas işkenceyi taraftarlar çekmekte. Yabancı birisi dünkü maça baksa hangi takımın şampiyonluk adaylarından olduğu, hangisinin de yedinci durumda olduğu konusunda karar vermekte zorlanırdı.
Gene de Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanacak olan maç önemli sonuçlar doğurabilir. Bu maçın önemi Beşiktaş-Galatasaray maçının, Galatasaray’ın puan kaybıyla sonuçlanması halinde lig sıralamasında önemli değişiklikler olabilmesi olanağını getirdi.
Fazla bir şey söylemek de ne gerekiyor, ne de mümkün.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Geçen hafta ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın çevrim içi olar

Facebook ismini değiştiriyor mu? | TeknoZone #6

Kepçe ile yol kapatıp drift yaptılar

Muğla'daki fosil alanında yeni buluntulara ulaşıldı

''UÇBEY''in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu