• $13,3435
  • €15,133
  • 788.171
  • 2014.21
16 Ocak 2017 Pazartesi

Takım oyunu oynayan Adana

Dün ligin birincisi olma çabasındaki F.Bahçe ile ligin sonundaki Adanaspor karşılaştılar. Maç öncesi televizyonlarda gösterilen F.Bahçe taraftarları, dört gol atmaktan bahsediyorlardı. Ama ilginç bir maç oldu. Maçın detaylarına girmeden evvel, birincisi Adanaspor'un yeni antrenörünü tebrik etmemiz lazım. Her ne kadar F.Bahçe topa yüzde 60 hakim olsa da Adanaspor, biri 23. dakikada biri de 45. Dakikada olmak üzere iki defa galip duruma geçti. Aslında daha 6. dakikada Adana oyuncusu Cem'in şutunu Volkan kurtarmıştı. Yani maçın ilk devresinde zaman zaman F.Bahçe ön plana çıksa da ilk devrenin takımı Adanaspor'du.

Maçın ikinci devresinde sinirler iyice bozuldu. Ama bozulan sinirler F.Bahçe'nin sinirleri… İki tane yeni kabadayımız var artık. Bir tanesi çok iyi bir oyuncu olduğunu düşündüğüm ve takıma büyük katkı yapan Şener'di. Öbürü ise yine takıma büyük katkı yapan Lens'ti… Ama ikinci yarıda Lens, önüne gelen herkesi itip kakmaktaydı.

F.Bahçe'nin büyük şanssızlığı ilk devrenin son dakikalarında Mehmet Topal'ın sakatlanması oldu. Bu sakatlıktan sonra Aatif orta sahaya çekildi. Ama Aatif'ın ömrü de pek uzun olmadı. 64'te o çıktı, yerine bugüne kadar pek oynamayan Salih Uçan girdi. Bu biraz Advocaat'ın paniğe kapıldığını işaret ediyor.

F.Bahçe'nin iki puanı kaybetmesine rağmen bir puanı kurtarmasının esas sebebi de hakemin verdiği yanlış bir karar. 76. dakikada hakem topu Adanasporlu oyuncular auta attılar diye düşünerek, korner verdi. Hâlbuki F.Bahçeli oyuncuların vurduğu top, direğe çarparak auta çıkmıştı. Takip eden pozisyonda ise 78. dakikakada F.Bahçe'nin lehine bir penaltı verildi. Sanıldığı kadar bariz bir penaltı olmadığını düşünüyorum. Seyredeceğiz ve karar vereceğiz.

Ama şunu söyleyeyim; sahada akıllı oynayan takım Adanaspor, panik yapan ise F.Bahçe'ydi. Maçın son dakikalarında ise terbiye dışı itiş kakış vardı. F.Bahçe ile Adanaspor arasında dağlar kadar fak var. Ama F.Bahçe'nin bireysel oyununa karşılık, takım oyunu oynayan Adanaspor'u tebrik etmek lazım. F.Bahçe'ye kendi sahasında sadece bir puan verdikleri için…

<p class='MsoNormal'>Ezgi Aşık soruyor, Altınbaş Üni. Öğretim Üyesi Dr. Eray  Güçlüer ve Hacı Bayram

Zeytindalı Harekatı'nın yıldönümü…

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında