• $9,3003
  • €10,7986
  • 528.544
  • 1417.13
4 Kasım 2016 Cuma

Takım oyunu maç kazandırdı

Dünkü maçı özetlemek için birkaç cümle yeterli… Türk takımları ve Türk oyuncuları genelde futbolu genelde bireylerin oynadığı, birey becerilerinin önemli olduğu spor şekli zannederler. Dolayısıyla bizim takımlarımızın gol yemesi veya farklı yenilmesi hep takım olarak davranmamamızdandır. Şimdi F.Bahçe'nin karşısındaki Manchester takımı, ligde sekizinci ve sekiz puan geride… Ve Alex Ferguson'un takımlarına da hiç benzemeyen bir takım. 89 dakikada bir veya iki tane gol olabilecek hareket yaptılar. Sonunda da 89. dakikada Rooney'in 30 metreden çektiği mükemmel şut, onların tek gollerini yaratmış oldu. Manchester takımının orta sahada etkili oyuncusu yok. Kanatlardaki oyuncuları da bir kere topu kanatlardan kalemizin ağzına orta olarak atmayı denemediler. Topla becerili oynayan Rooney, santrafor pozisyonunda oynuyordu ve 89. dakikaya kadar da pek bir katkı yapmadı. Tabii bizde maçın 2. dakikasında Sow'un mükemmel golünü atmasaydı, farkı şeyler olabilirdi. Soldan yapılan ortaya Sow, sırtı dönük öyle bir vole attı ki; (Röveşata değil) kalecinin yapabileceği hiçbir şey yoktu.

Golden sonra biz ancak 20. Dakikada santrayı geçtik. Bu arada büyük paralarla satın aldıkları Pogba sakatlandı, çıktı ve yerine Ibrahimovic girdi. Koca ilk devrede onlar bir tek pozisyon yakaladılar. O da 33. dakikada Volkan nefis kurtarışla gol fırsatı vermedi. F.Bahçe ise ilk devrede iki tane gol pozisyonu yaratmıştı.

İkinci devrede bizim oyuncularımız daha da rahatladılar. Onlar gol atmak için yüklendikçe geride iki ve ya üç oyuncuyla yakalanıyordu. 59. dakikada Lens ikinci golümüzü de attı ve maç iyice önemsiz hale gelmiş gibi oldu. Bu arada Volkan'ın yerien oyuna giren Emenike, 68, 75 ve 79. Dakikalarda yüzde 100 gollük üç pozisyonu kaçırdı. Bu arada Alper'in yerine Neustadter girdi. İsmail ise Sow'un yerine sahaya girdi. Yazının başında söylediğim gibi 89. dakikada sarntafor oynamayı bırakıp, geriye doğru çıkan Rooney, takımının ilk şutunu gole çevirdi ve skoru 2-1 olunca biz yine hafifçe titremeye başladık. Ama Ibrahimovic katkı yapamıyordu ve Manchester'da gol atacak beceride oyunculara sahip değildi. Biz bu takımda dört gol yedik ama ilk maçta o dört golü nasıl yediğimizi düşünemiyorum. Eğer bu şekilde oynasalar, Türkiye Ligi'nde de ilk 10'a zor girerlerdi. Nerede Alex Ferguson'un Manchester takımı…

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Kargaların şaşırtıcı zekası ve alet kullanabilme becerisi

Dev şirketlerinin logolarındaki gizli anlamlar

Servis minibüsüyle kamyonet çarpıştı: 2 ölü, 11 yaralı