İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.6474
  • 5.4777
  • 193.06
  • 103.327

Takım oyunu kazandı

Dün Fenerbahçe Stadı'nda sadece 9 bin seyirci vardı. Yani taraftarlar işin başından sonucu tahmin etmişlerdi. Fenerbahçe takımının yıllardır oyun kurucusu yok. Oyun kurucusu alana kadar da Fenerbahçe taraftarın arzu ettiği şeylere yakınlaşamaz.

Maçın ilk devresinde Konyaspor iki gol atmış ve bir de şutu direkten dönmüştü. Fenerbahçe'nin ise 2 gol pozisyonu vardı. Biri gol oldu birini de Aatif kafayla dışarı attı. Yani ilk devrede 1-2 önde olmayı Konya çoktan hak etmişti.

Bir de 32. dakikada Fenerbahçe'nin başına şanssızlık sorun çıkardı. Fernandao'nun kafa vurmak için çıktığı topta bu dakikada omuz kemiği kırıldı. Fernandao oyundan çıkarken, artık hiçbir şekilde hiçbir işe yaramayacağı ortaya çıkmış olan Van Persie oyuna girdi. O da 60 dakika hiçbir şey yapmadı.

Maçın ikinci devresinde 54. dakikada Ömer Ali nefis bir şutla Konya'yı 1-3 öne çıkarttı. Advocaat bunun üzerine Volkan Şen'i oyuna aldı ve Neustatter sahadan çıkarıldı. Fenerbahçe böylece savunmada risk alıyordu. Maçın son 20 dakikasında ve ilave vakitle 25 dakikada sahaya Sow’un da alınmış olmasıyla tamamen hücumda oynamaya başlayan Fenerbahçe, 72’de Sow'un çok teknik şutuyla durumu 2-3’e getirdi. Ancak bundan sonra Volkan Şen müsait pozisyonda topu dışarı gönderdi, Aatif’in şutu direkten döndü, Van Persie de iyi bir pozisyonu dışarı vurdu. Böylece Fenerbahçe hem oyuncu kaybetti (Fernandao) hem de 3 puan. Taraftarlar eğer bir soru soracaksa 'Van Persie bu maçta ne yaptı?' diye sorsunlar. Sahada futbol takımı gibi oynayan Konyaspor'du ve tamamen bireysel oynayan Fenerbahçe'ydi ve takım oyunu kazandı.

Deniz Gökçe - Spor Diğer Yazıları

Berbat futbol

27.02.2017

Manchester United´in yıldız futbolcusu Paul Pogba umreye gitti. Yıldız futbolcu Kabe´den çektiği bir

Paul Pogba Kabe´den milyonlara böyle seslendi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

'Bayrama kadar 860 milyon lira destek vereceğiz'

Damat Caner Toygar milletvekili adayı olabildi mi şoke etmişti!

En Çok Okunanlar