İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.8205
  • 5.6224
  • 189.30
  • 93002

Takım kurmakta gecikti

F.BAHÇE uzun zamandır ilk defa kendi sahasında yenildi. Bir genelleme yaparsak Fenerbahçe takımı bu maçı kazanmak için çıkmıştı ve bütün maç boyunca bunu başarmak için çabaladı. Ancak futbol ayakla oynanan bir oyun ve şans ve tesadüfler her şeyi değiştiriyor. F.Bahçe 1-0 mağlup duruma düştüğünde henüz 1.5'uncu dakikaydı! Ve ilk kornerden gelen topu Attamah çok iyi bir kafa vuruşuyla gole çevirdi.Bu gol panik de yaratıyor. Maçın ilk devresinde Fenerbahçe kötü bir oyun oynamıyordu ama Fenerbahçe topu rakibin sahasına getirdiği zaman geride 8 kişi tarafından yapılan adeta 4’e 4 savunma vardı. Bu kadar iyi kapanan bir takıma gol atmak kolay değildi. Fenerbahçe’nin ilk ciddi gol pozisyonu 29’uncu dakikada oldu. Skrtel kafayı gol yapamadı ama 32’inci dakikada Fener’in kaçırdığı golden sonra Adebayor, altıpas içinde boş olarak kafayı vurdu ve takımı 2-0 galip duruma geldi. Fenerbahçe pes etmedi ve 43’üncü dakikada Dirar’ın golüyle durumu 2-1 yaptı.
Maçın ikinci devresinde ise Başakşehir strateji değiştirdi, tamamen savunma oynayan bir takım haline döndü. Buna rağmen Fenerbahçe’nin eline çok gol pozisyonu geçmişti ama bunların hepsini kaleci Volkan Babacan kurtardı. Sahanın oyuncusuydu denilebilir.
Fenerbahçe 64’üncü dakikaya kadar pek fazla gol pozisyonu yaratamadı. Bu dakikada yeni transfer Janssen girdi. Sonra da 70’inci dakikada Aatif oyuna dahil oldu. Bu değişiklikler 78’inci dakikada F.Bahçe’nin 2-2 beraberliği sağlamasına yol açtı. Ancak Kerim 2-2 giden skoru 90+3'te mükemmel bir gol vuruşuyla 3-2'ye getirdi. Fenerbahçe uzun zamandır ilk defa kendi sahasında kaybetti ama kötü oynadığı söylenemez. Başakşehir ise her zaman çok iyi savunma yapan, gerektiğinde de kapanabilen bir takım. Dolayısıyla bu sefer de maçı 2-2 bitirecekken, ikinci defa şansla 90+3. dakikada gol atıp kazandı. Fenerbahçe’nin esas sorunu bu maçta oynayan 5 yabancı oyuncunun ligler başladıktan sonra parça parça transfer edilmiş olması, bir arada oynamamış olmaları. Birinci dakikada gelen golün şans olduğunu da tekrar söyleyelim.

Deniz Gökçe - Spor Diğer Yazıları

Adil sonuç

13.08.2017

Beklenen sonuç

29.05.2017

Irak’ın kuzeyine, 13 Temmuz 2018 tarihinde yapılan hava harekâtında bölücü terör örgütünün lojistik

PKK´lı teröristlerin inleri böyle havaya uçuruldu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Trabzon istedi Beşiktaş alıyor!

F-35'lerle ilgili Türkiye'ye güzel haber

En Çok Okunanlar