• $16,192
  • €17,4658
  • 965.283
  • 2438.84
13 Aralık 2014 Cumartesi

Sivas çok zorda

Dün F.Bahçe kendi sahasında 28 maç kaybetmemiş bir takım olarak güzel bir futbol ve çok gollü bir galibiyet kazanmak üzere sahaya çıkmıştı. Karşısında ise ligin 16.'sı durumunda ve gol atma becerisi kıt bir takım olarak gözüken Sivas vardı. Gerçi tribünlerde fazla seyirci yoktu ama F.Bahçe sahaya çıktığında maça bilenmiş gibi gözüküyordu.

Maçın ilk dakikalarında ise Sivasspor'un geride oldukça kapanan bir 4-4-2 savunma oynamaya çalıştığı görülebilirdi. Bu aslında Kanarya'nın santrfor olarak oynattığı Emenike için kötü haberdi. Çünkü Emenike'nin futbolu daha çok bire bir markajı geçmek yönünde, kalabalık alan savunmasında pek etkili olmayabilirdi. Ancak dakikalar ilerledikçe ortaya sürprizler çıktı.

Bir ofsayt pozisyonundan sonra oluşan ikinci pozisyonda daha 3. dakikada Bekir F.Bahçe'yi 1-0 öne geçirdi ve birden bire F.Bahçe rahatlımş oldu. Ancak 12. dakikada Caner, Volkan ve Topal'ın peş peşe yaptıkları savunma hatasıyla, Aatif 12. dakikada 1-1 beraberliği sağladı. Volkan çıkmaması gereken yere çıkarken Aatif'ten çalım yiyordu. Ve kalede durması gereken Volkan yerinden uzakta kalırken, savunmada görev yapan Topal ise kaleci gibi kaleye girmişti.

1-1 beraberlikte acaba Sivas sürpriz yapabilirmiydi. İki dakika geçmeden Sivas savunmasının bariz hatasıyla Sow skoru yeniden 2-1'e getriyordu. Bu 2-1'den sonra Sivasspor tamamen dağıldı ve maç amatör küme maçına dönüverdi. Sivas savunmasında hiçbir sistem kalmamıştı. Maçı kazanmak için asılan Fener ise Sivas'ın savunma hatalarından kolayca faydalanabiliyordu. Nitekim 39. dakikada 30 metreden yapılan bir duran topta iki F.Bahçeli 18 içinde ve savunmanın arkasında serbest kalırken Kuyt, skoru 3-1 yaptı.

Maçın kinci devresinde de ilk devredeki görüntü devam etti. F.Bahçe peşpeşe gol pozisyonları buldu. Sivas da peş peşe savunma hatalarını yaptı. Ve F.Bahçe'nin çok gol kaçırmasına rağmen 68. dakikada Sow skoru 4-1'e getirdi.

Eğer sivas böyle giderse bu sene kümede kalması çok zor olur. F.Bahçe ise zirveden kopmayarak kendi taraftarlarını memnun etse de dünkü maç Türk futbolunun içine düştüğü ilkel futbol seviyesini açıkça gösteriyor. Zaten futbolumuzun seyir düşüklüğü milli takımımızın performansından da belli oluyor.

Dünkü maçta F.Bahçe'yi 3. dakikada galip duruma getiren Bekir maçta en ziyanlı çıkan futbolcu oldu. 62. dakikada sarı kart gördü ve haftaya cezalı olacak. 80. dakikada sağ ayak bileği dönen Topal'ın sakatlığı da F.Bahçe için inşallah önemli bir kayıp olmaz. Tabbi iki taraftar skordan memnun ama futbol arayanlar futbol bulamadılar çünkü F.Bahçe'nin karşısında oldukça dağınık bir Sivas vardı.

İstanbul'un fethinin 569. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Okçular Vakfı tarafından düzenlenen 10.

150 yıl sonra dikilen ilk menzil taşı

7 bin yıllık buğday Diyarbakır'da boy gösterdi! Çiftçiler 'Buğday sorunu kalmayacak' dedi

Lamborghini Sian FKP 37 modeli İstanbul'da! LEGO'ları kullanarak yaptılar

Azerbaycan'da TEKNOFEST heyecanı! Başkan Erdoğan festivalde konuşma yaptı