• $16,978
  • €17,516
  • 982.739
  • 2401.04
14 Mayıs 2017 Pazar

Sen oyna Advocaat sen oyna

Dün F.Bahçe kendi sahasında lig altıncısı Antalya'ya karşı yaptığı maçta bu yılki oynadığı futbolun hiçbir şeye benzemediğini gayet güzel şekilde gördü. Tabii burada esas eleştiri, teknik adam ve idarecilere de yapılacak. Dün maçı seyredenler görmüşlerdir, Advocaat maç başlarken yerine oturdu ve bir daha da ayağa kalkmadı. Maçı seyirci gibi seyretti. Tabii bir takım saçmalıklar da vardı. Ozan milli takımda orta alanda oynayan bir oyuncu… Ozan'ı getirip, sağ beke koyarsan onun üzerinden hücum ederler ve defalarca pozisyon bulurlar.

Tabi bir de karşı takımı değerlendirmek lazım. Rıza Çalımbay, Türkiye'deki en iyi futbol antrenörlerinden biri. Üstelik de oyuncularla son derece iyi geçinen bir insan… Bu da Çalımbay'ın takımını arzu ettiği şekilde oynatabilmesinin yolunu açıyor. Maçın başında, daha 6. dakikada Antalyaspor, gol atabilirdi. Eto'o'nun kafa vuruşu vardı. Ama Volkan golü kurtardı. 24. dakikada ise bu sefer F.Bahçe, Emenike'nin kafasıyla golü yapar gibi oldu ama top auta çıktı.

F.Bahçe ara ara hücum eder gibi yapıyordu ama ortadan hücum edemiyordu. Kanatlardan orta yapmaya çalışıyordu. Buna da kalabalık Antalyaspor savunması gol fırsatı vermiyordu. Maçın ilk devresi 0-0 bitti. Her iki takımın kalecilerin önemli katkıları olduğunu söylememiz gerek. Ancak maçın ikinci devresinde sürpriz vardı. Daha üçüncü dakika dolmadan Antalyaspor, orta sahadan atılan iyi bir pasla, Deniz'in çabasıyla 1-0 öne geçti. Skor daha artabilirdi ama 53. dakikada yine Volkan golü kurtardı. Diğer taraftan Antalyaspor da Ozan'ın üzerinden sol kanattan bol bol hücum yapıyordu. Burada F.Bahçe'ye yazık olduğu kadar Ozan'a yazık oldu demek gerek. Çünkü milli takımda oynayan bir oyuncu. 62. dakikada ise Antalyaspor maçın en büyük fırsatını kullanamadı. Charles, F.Bahçe 18'ine tek pasına girdi. Ama Volkan topu ayağıyla kesti. %100 gol atılamadı.

63. dakikada ise F.Bahçe gole yaklaşmıştı. Ama orada da Antalyaspor kalecisi Ferhat golü kurtardı. Advocaat yerinden kalmadı ama bol miktarda oyuncu değiştirdi. Ama bir gol ürettiremedi. Aslında bu maçın yazısını F.Bahçe Kulübü yöneticilerine ithaf ederek yazmak lazım. F.Bahçe takımının en güvenilir oyuncusu Mehmet Topal ama Topal sonuçta bir savunma oyuncusu… F.Bahçe takımının esas problemi de budur. F.Bahçe'nin bu sezon eğer bir değişiklik yaşaması isteniyorsa, F.Bahçe'ye oyun kurucu özellikleri olan en az iki tane oyuncu gerek. Mehmet Topal'ı geri çekip, Alper ve Salih'i orta sahada oyunu organize eden oyuncular olarak kullanmak mümkün değil.

Alper hiçbir zaman oyun kurucu olamaz. Çok iyi kesici olabilir ama oyun kurucu değil. Salih ise henüz acemi… Becerikli de olsa,

F.Bahçe onun sırtından oyuna hakim olamaz. Maçın en önemli tarafı F.Bahçe seyircisinin F.Bahçe Stadı'nda olmayışıydı. Bu da taraftarın oynanan futbola cevabıdır.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı