• $12,4902
  • €14,1202
  • 713.051
  • 1776.41
25 Ocak 2016 Pazartesi

Şanslı Fenerbahçe..

F.Bahçe-Ç.Rize maçı başlamadan öncesi Pereira "bu şampiyonluk maçımız" demişti. Eğer F.Bahçe'nin dün oynadığı futbol bu oyunla şampiyon olacaksa, Türk Futbolu yanmış demektir. F.Beahçe de Meireles, Ba, Gökhan, Diego ve Nani yoktu. Ama Van Persie, Alper ve Caner kenardaydı. Van persie ve Alper son 15 dakikada oyuna girdiler. Tabii insanların çok iyi bildiği bir şey var; ister G.Saray'a bakın, ister F.Bahçe'ye bakın tatmin edici orta alan kadrosu yok. Saydığımız eksikliklerde düşünülürse F.Bahçe kanattan yüklenecek, uzun toplarla oynayacak ve duran toplara öncelik verecekti. Öyle de yaptı. Ama sadece ilk devrede. Baskılı başladı ve ilk devreye hakim oldu. Ç.Rize ise pek ciddi gol pozisyonu ve şutu yoktu. Ama 15. dakikada Mehmet Akyüz bir pas kesti, iki forvet oyuncusu topa vuramadı. Dakikalar ilerledikçe F.Bahçe oyuna %66'ya-%34 hakim oldu. F.Bahçe çok hakim oynuyordu ama onunda pek gol pozisyonu yoktu. 21. dakikada kornerden gelen topa Souza kafayı vurdu kaleci kurtardı. 24. dakikada yine Souza'nın şutu kaleyi sıyırdı. 29. dakikada ise hakem F.Bahçe lehine bir penaltı kararı verdi. Fernandao golü attı ama bana sorarsanız çok ucuz bir penaltıydı. Yani penaltı değildi. 40. dakikada ise Ç.Rizeli Sercan'ın elini, Fenerli oyuncunun 3 metreden topuk vuruşu çarptı ve verilen ikinci penayltıyı Fernadaou yine gole çevirerek takımını 2-0 öne geçirdi.

Maçın ikinci devresi ise F.Bahçe için tam bir felaketti. Bu yarıda Sercan'ın yerine Sylvestre'yi alan Ç. Rize, Fener kalecisi Volkan'ın sebep olduğu penaltıdan skor'u 2-1'e getirdi. Ç.Rize ümitlendi. 57. dakikada Ahmet İlhan'ın gollük şutunu Volkan müthiş kurtardı. Pererira, ümidi Fernandao'nun yerine Van Persie'yi alarak ve açıkta oynayan Volkan'ın yerine Alper'i alarak değiştirmeye çalıştı. Ama maç berabere bile bitebilirdi. Çünkü ikinci devrede F.Bahçe'nin hiç bir gol pozisyonu yoktu. 90. dakikada Ç.Rizeli Koray önüne düşen topu kontrol edemedi ve topa eliyle uzandı ve Ç.Rize bir gol pozisyonundan oldu.
Fener'in ikinci devredeki oyunu inanılır gibi değildi. Bu arada Alves'in rakip oyuncu Deniz'in kafasına bindiğini de vurgulamak istiyorum.

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle beyaz perdeye dönmeye hazırlanan Melis Babadağ, iki  s

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 2: Melis Babadağ

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor

400 bin uçuş saatini başarıyla tamamladı! Türkiye'nin ilk milli ve özgün SİHA'sı