• $9,5956
  • €11,172
  • 556.833
  • 1472.73
3 Ekim 2016 Pazartesi

Sanki Fenerbahçe yoktu

Fenerbahçe Avrupa’da oynadığı maçın yorgunluğunu atamayıp, bir kere daha puanları bağışladı. Tabi Osmanlı da uluslararası maç yapmıştı ama onlar pek yorgun gözükmüyorlardı. Maçın ilk devresinde Osmanlıspor’un 3 gol pozisyonu ve 1 golü vardı. Fenerbahçe’nin sıfır pozisyonu vardı ve golü de yoktu. Yani maçın ilk devresinde Fenerbahçe takımı kendisine yakışan bir futbol oynamamış ve orta sahada oyun kurucu yokluğunun cezasını da gol atamayarak ödemişti.
Teknik adam Dick Advocaat devrede ilginç bir değişiklik yaptı. Ozan’ın yerine Van Persie’yi aldı. Normal şartlar altında bu bir teknik adam hatası olabilirdi. Fenerbahçe oyunu 4-4-2’ye çevirdi ve ikinci devrede Fenerbahçe iki gol pozisyonu bulup 1 gol atarken, Osmanlı da 2 gol pozisyonu bulduğu gibi, bir frikiği de direkten döndü.

Fenerbahçe’nin golü ise ilginçti. Soldan Volkan orta yaptı ve top rakip savunmaya çarparak kalenin uzak taraftaki direğinin dibine gitti. Orada bulunan Van Persie’ye kafasıyla küçük bir dokunmak yeterliydi ve gol oldu. Bana sorarsanız Van Persie gol falan atmadı, top savunmaya çarpıp, önüne düştü.

Fenerbahçe’nin bu sezon zirveye çıkması için gereken bir tek şey var. Takıma orta sahada veya forvetin arkasında oyun kurucu olarak katkı yapacak üst düzey bir futbolcu gerekli. Bu zaten Fenerbahçe’nin son 3 senedeki temel sorunu. Bir oyun kurucu bulamazsa da Fenerbahçe elinde iyi golcüleri olmasına rağmen gol atamayacak.

Fenerbahçe takımının savunmasında da sakatlar vardı ve bunun etkisi oldu. Buna karşılık Osmanlıspor çok koştu, takım olarak çalıştı ve puanı kaptı.

Bu maçı yurt dışında bir futbol uzmanı seyretmiş olsaydı "Türkiye’de ciddi futbol oynanmıyor" derdi.

Osmanlıspor takım olarak savunmada başarılıydı ama pozisyonlarını gole çeviremedi. Fenerbahçe ise uluslararası maç oynadıktan sonra yürüyemez hale geliyor. İlginçtir ki Advocaat, Van Persie’yi oyuna aldı ve normalde hiç sonuç vermemesi gereken bu değişiklik maçta beraberlik puanı getiren değişiklik oldu. Ama bu tür goller istikbal için hiçbir şey vadetmiyor.

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi

Kuraklık nedeniyle Van Gölü'nde yeni adacıklar ortaya çıktı

NBA tarihinin en iyi 75 oyuncusu açıklandı! İşte listede yer alan isimler