• $17,9331
  • €18,4099
  • 1039.38
  • 2864.25
10 Mayıs 2016 Salı

Şampiyonluk gitti

Dün Başakşehir, F.Bahçe teknik adamına sıkı bir futbol dersi verdi. Hatırlanırsa uzun zamandan beri oyun kurucusu olmayan F.Bahçe, kolektif oynamayan takımlarımıza karşı Nani'yi oyun kurucu oynatıp, Volkan ve Alper ile kanattan gol üretmek üzerine yatırım yapmıştı.

Tabii karşısında Abdullah Avcı'nın kendisinin ve takımının olduğunu unutmuşlardı. Başakşehir mükemmel bir 4-4-2 alan savunması ile oynuyordu ve müthiş bir takım oyunu sergiliyordu. Her topa iki kişi birden koşuyordu. Bu durumda Başakşehir ilk devrede maçın 4. dakikasında girdiği pozisyondan sonra tek bir gol fırsatı yakalayamadı.

Ama ileride tek forvet oynayan Van Persie, mükemmel uygulanan alan savunmasında kayboluyordu. İki kanat adamı Volkan ve Alper de tamamen etkisizdiler. Bu durumda Mehmet Topal da sık sık ileri gittiğinden ama ileride de pek bir şey yapamadığından dolayı devre berabere bitti.

Bu devrede Başakşehir'in %51, F.Bahçe'nin %49 topa hakim olduğu da görülüyordu.

İkinci devrede F.Bahçe yüklenmeye başladı. Önce 58. dakikada Abdullah Avcı, Emre'yi çıkartıp, Hakan'ı oyuna aldı, 60. dakikada Bruno Alves’in hatası sonucu Visca mükemmel bir gol attı ve Başakşehir 1-0 öne geçti.

Kenarda bunalıma giren Pereira, Alper'in yerine Fernandao'yu alıp iki forvetle hücum etmeye başladı. Kontrollü bir oyun sergilemeyen F.Bahçe'nin iki forvetle ileriye yüklenmesi doğal olarak geride açıklık bırakacaktı.

Nitekim 65'te kontratakta yakalanan F.Bahçe, Visca'nın maçı 2-0'a getirmesine engel olamadı. Nihayet Pereira uyandı ve 77. dakikada oyun kurma becerisi olan Ozan'ı oyuna aldı ve F.Bahçe'nin hücumları arttı.

Fakat bu seferde Volkan Babacan kalesinde devleşti. Babacan o kadar müthiş oynadı ki Milli Takım’ın kalesinde kimin oynayacağı konusunda gerçekler de ortaya çıktı. F.Bahçe'nin 79'da Mehmet Topal'ın kafasıyla attığı gol durumu 2-1 yaptıysa da F.Bahçe üç puanı bıraktı ve bana sorarsanız şampiyonluk Beşiktaş'a gitti.

Koca Fenerbahçe takımında teknik adamın bir 4-4-2 alan savunmasına karşı 80 dakika çözüm bulamaması iyice düşünülmek zorunda.

<p> </p>

Suriye'ye harekatı kimler neden istemiyor?

İbrahim Kendirci panikledi: Annemden saklıyordum!

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?