• $9,4361
  • €10,997
  • 539.951
  • 1455.42
8 Nisan 2013 Pazartesi

Salih Uçan'ın maçı

Dün Ordu'da ilginç bir maç oynandı. Ordu düşme hattından çıkmaya çalışıyordu, F.Bahçe ise iki Avrupa maçının arasında kazasız belasız zirvedeki yerini korumaya çalışıyordu.

Aykut Kocaman maça çıkarken birkaç tercih yapmak zorunda kalmıştı. Sakat Sow'un yerine Caner'i koymuş ve Lazio maçının başarılı oyuncusu Baroni'yi ise muhtemelen dinlendirmek için kenara alıp genç Salih'i oyun kurucu pozisyonunda sürmüştü. F.Bahçe birkaç maçtır sabırlı oynuyordu.

Özellikle Lazio maçının başında sabrını sergilemişti.

Muhtemelen bu maçta da oyunu kontrol etmeyi ve sabretmeyi planlıyordu ama Orduspor maça son derece baskılı başladı ve F.Bahçe'ye sabrını sahada sergileyecek zaman kalmadı.

MAÇTAKİ REZİLLİK!

İlk beş dakikada Orduspor üç tane gollük pozisyon üretiyordu.

3. dakikada Barral'ın şutunu Volkan Demirel kurtardı, 4. dakikada soldan ortaya Stancu'nun gollük kafasını yine Volkan mükemmel kesti. 5. dakikada ise sağdan ortada Agustin'in gollük kafasını Dirk Kuyt kale içinden çıkardı.

F.Bahçe oyunu kontrol etmeye başladığında ilk 20 dakika oynanmıştı. 27. dakikada ise Salih ortaya çıktı. Webo'nun gollük pasını Salih dışarı vurdu.

Yorulan Orduspor, ilerideki baskı nedeniyle geriye dönemez hale gelmişti ve 37. dakikada Caner'in müthiş çalım ve pası sonucu Salih, F.Bahçe'yi 1-0 öne geçirdi.

56. dakikada ise Salih 18 dışından inanılmaz bir gol ile skoru 2-0'a getirdi ve yerini 71'de Baroni'ye bıraktı. 62. dakika ise bir rezillik vardı; Caner, ortada hiçbir şey yokken tribünden kafasına atılan bir maddeyle anlından yaralandı.

Spor ve sportmenliği bir türlü anlayamıyoruz. Maçta kaleci Volkan da Salih kadar önemli katkı yaptı.

 

<p> </p>

Arabeskin 'Babası' kim?

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu