• $8,4613
  • €10,2294
  • 494.315
  • 1441.33
22 Kasım 2015 Pazar

Rakip çok zayıftı

Dün ligin ikincisi durumundaki 7 maç ve 3 beraberlikle 24 puan toplamış Fenerbahçe, ligin 17’ncisi olan ve 1 galibiyetle 4 beraberlik yakalayıp, 7 puanda 23 gol yiyen Mersin İdman Yurdu ile oynadı.

Tabii teknik adam Bülent Korkmaz aşağı yukarı 6 hafta önce göreve gelmişti ve bu 7. maçıylı. Son sırada bir takımı devralmıştı. Üstelik de bu hafta içinde annesini kaybetmişti. Başın sağ olsun dememiz lazım.

Şimdi dönelim Mersin takımına. Mersin 4-4-2 gibi alan savunmasına dayanan bir oyun oynamaya çalışıyor. Ama uzun zamandır gördüğüm en kötü alan savunmasını sergiledi. Alan savunması, alanı savunur ama rakip 18’in içine girdiği zaman alan savunması malan savunması kalmaz. Yanındakine, sağında, solundakine yapışacaksın. İkincisi Mersin’in orta saha oyuncuları ne savunmada ne de hücumda becerili. İleride ise bir tek Pedriel’i bırakıp ilk devre bir felakete uğradılar.

Fenerbahçe 7. dakikada Hasan Ali’nin, Mehmet Topal’dan aldığı güzel pasa, etkili bir vuruş yapmasıyla 1-0 öne geçti. Ama Hasan Ali topa vurduğunda 3-4 savunmacı onu seyrediyordu. Daha fazla detaya girmeye gerek yok. Fenerbahçe ilk 20 dakikada top hakimiyetini yüz de 36’ya yüzde 64 düzeyine getirmişti. Ve 4 tane gol pozisyonu vardı. Biri Hasan Ali’nin attığı golde, diğerleri ise 11, 13 ve 15. dakikadaki pozisyonlardı. Fenerbahçe’ye direnebilen tek oyuncu ise kaleci Muammer’di.

Fenerbahçe ilk yarıyı oyuna tamamen hakim olarak ve 41. dakikada Van Persie’nin eklediği gollük kafa vuruşunu da vurgularsak en az 5 gol pozisyonu ile bitirdi. Mersin İdman Yurdu ise hiçbir ciddi pozisyona sahip değildi.

Fenerbahçe ikinci devreye moralli başladı. İlk devredeki hakim oyununa devam etti. Ve 50. dakikada Nani durumu 2-0’a getirdi. Ama bundan sonra Mersin İdman Yurdu’nun 51. dakikada bir gol pozisyonu vardı. 57’nci dakikada ise Van Persie durumu 3-0 yaptı. Fakat ilginç bir şekilde Mersin hücuma geçmişti. İkinci yarıda oyuna giren Noukulma 59’uncu dakikada Mersin’in golünü attı. 67. dakikada Mersin’in hücumu direkten döndü. Fenerbahçe 3-3 duruma bile gelebilirdi. Bundan sonra oyuncu değişiklikleri geldi, 70’te Ozan, Diego’nun yerine girdi. 75’te de Volkan Şen Alper’in yerine kanada geçti.
75. dakikada Fernandao’nun kafası dışarıya çıktı. 80’inci dakikada Oktay ikinci golü atabilirdi ama atamadı. Ya atsaydı ve durum 3-2 olsaydı, neler olurdu bilemiyorum. Maçın son dakikaları bana sorarsanız komikti. Amatör küme maçından bile kötüydü ama puanları alan aldı. Fenerbahçe farklı kazandı ama karşısında bu kadar zayıf bir rakip kolay kolay bulamaz. Dolayısıyla 3-1’lik galibiyet çok fazla bir anlam sahibi değil.

<p>Bedir Acar, 'Görüntüler öyle acımasız ve vahşi ki 21. Yüzyılda devlet terörünün kitabını yazıyorl

İsrail aslında neyden korkuyor?

Şırnak Valisi Pehlivan, Cudi Dağı'nda konuşlu üs bölgelerinde incelemelerde bulundu

Bayram alışverişinin kalbi Eminönü ve Mısır Çarşısı sessiz

Toroslar'da baharla yeşile bürünen yaylalar görenleri kendine hayran bırakıyor