• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
29 Nisan 2013 Pazartesi

Penaltı kurtardı

F.Bahçe, Kayseri karşısında maçın son dakikalarında kazandığı bir penaltı ile 2-1 galip geldi. Sarı-Lacivertliler, bu karşılaşma öncesi Benfica ile yaptığı maçta mükemmel bir takım oyunu, üstün bir fizik performansı ve hedefe dönük bir futbol yaklaşımı sergilemişti. Ancak dünkü maçta bu özelliklerin hiçbiri yoktu. Takımlarımızın futbol yaklaşımında hiçbir tutarlılık yok. F.Bahçe dün as oyuncularını dinlendirmek hedefiyle en az 5-6 yedek futbolcusunu sahaya sürmüştü. Bu Avrupa maçının rövanşında zinde olmak için atılmış bir teknik direktör adımıydı. Ancak oyuncular maçı ciddiye almıyorlardı. Maçın 7. dakikasında F.Bahçe ligin ikinci devresinde sık sık yaptığı gibi erken bir gol yedi. Rakibin ilk hücumunda Mert golü engellediyse de dönen topu Cleyton, F.Bahçe kalesine gönderirken Kayseri'yi 1-0 öne geçiriyordu.

Maçın ilk devresinde geri kalan zamanda F.Bahçe oyuna ağırlığını koymuştu ama Topuz, Cristian ve Topal'dan oluşan orta saha maça bir türlü ağırlık koyamıyor ve Krasiç, Webo ve Stoch'tan oluşan forvet ise gol bulamıyordu. Devrede Aykut Kocaman, Krasiç ve Orhan'ı oyundan alarak Kuyt ve Sow'u sahaya sürdü. F.Bahçe seyircisi Kuyt'ı daha önceki dönemlerde sık sık eleştirmişti ama Kuyt'ın takım için ne anlama geldiğini ve takım için sergilediği iş ahlakını doğru değerlendirememişlerdi. 56. dakikada Sow'un pasında Kuyt, Fener'i 1-1 eşitliğe getirirken, takımı yine bir felaketten kurtarıyordu.

70. dakikada Kocaman, Stoch'un yerine Caner'i aldı. Maçta tempo artmıştı ama gerilim de artıyordu. Caner, maçı normallikten çıkardı, Mehmet Topal da ona uydu ve futbol çirkinleşti. 89. dakikada ise F.Bahçe rakibin eline çarpan topla penaltıdan galibiyeti kazandı. Sahada oynanan futbol ve kaçırılan gol fırsatları iki takımın da konsantrasyonunun çok zayıf olduğunu gösteriyordu.

 

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür ve  Turizm Bakanlığınca tarihi,  kültürel, mimari, ekonom

Beyoğlu dünya sahnesine çıkıyor

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi