• $15,9401
  • €16,8822
  • 945.275
  • 2372.35
23 Aralık 2012 Pazar

Oynayan kazandı

F.Bahçe, yeni antrenörü Mesut Bakkal'la 6 maçta 12 puan toplamış, etkili bir savunma yapan Karabük'ü dünkü maçta herhalde ciddiye almamış. 'Nasıl olsa yeneriz' düşüncesine kapılmış olacak ki, son derece pasif ve isteksizdi. Selçuk ve Cristian'dan kurulu orta saha, oyunda hiç yoktu. Onların önünde oyun kurması istenen Sezer ise tamamen kayıptı. Krasiç ve Kuyt'tan oluşan kanatlar da bir türlü çalışmıyordu. Savunması ve kaleci Volkan da maça pek konsantre değildi.
F.Bahçe 100  tane pas yaparken, Karabük belki 20 pas yapıyor ama orta sahayı uzun paslarla geçiyor ve ileride çabuk çoğalarak verkaçlarla rakibini sallıyordu.
Maçın ilk yarım saatinde 6 ve 13. dakikalarda LuaLua ve İlhan işbirliği iki tane gol pozisyonu hazırladı. Birini Volkan kurtardı, öbürü ise dışarı çıktı. 30'da İlhan'ın frikiği direği sıyırdı. Etkili olamayan F.Bahçe, 33. dakikada frikik sonrası ortaya gelen karambolde kale ağzında Sezer'le önü boş bir pozisyon yakaladı ve Sezer topa vuramadı bile. Sonunda Karabük takımı da F.Bahçe'ye gol atabileceklerine inanmış olmalı ki, F.Bahçe'de oynarken hiç gol atamayan İlhan Parlak, 38'de Karabük'ü öne geçirdi. 40'ta ise Yiğit-İlhan-LuaLua verkaçları skoru Karabük lehine 2-0 yaptı.
HELAL OLSUN BORA!
Taraftar, Aykut Kocaman'ın ne yapacağını doğrusu merak ediyordu. İkinci yarının başında Kocaman doğru değişiklikler yaptı. Hiç katkı yapmayan Sezer ve Selçuk'un yerine Caner ve Salih'i aldı. Caner sol açığa Krasiç sağ açığa geçerken Kuyt forvet arkası oynamaya başladı. Salih ise orta sahayı tamamen kontrol etmeye başladı. Salih'in topu yere indirerek başarılı bir oyun oynadığını ve takımın mücadele dozunu artırdığını söyleyelim. Ancak, F.Bahçe'nin kıpırdanmış olması, 69. dakikada LuaLua'nın takımını 3-0 öne geçirmesine engel olamadı.
F.Bahçe defansı alan savunması yapamıyordu. Yobo da yorgundu. Üstelik, F.Bahçe alan savunmasına hücum da edemiyordu. Bunlara atılan üç golü de Volkan'ın sadece seyretmiş olması eklenince F.Bahçe sahadan mağlup ayrıldı. Golü Gökhan'ın ortasına kafa vuran Kuyt'ın atmış olması ikinci devrede çok çalışan Kuyt için bir ödül oldu. Ama takımı kurtaramadı.
Kaleci Bora 40 yıllık kaleci gibi oynadı. Lua Lua, Shelton ve İlhan Parlak ise F.Bahçe'nin olmayan orta sahasını ve savunmasını perişan ettiler. Profesyonel futbolcu dünkü F.Bahçe oyuncuları kadar sorumsuz olamaz.

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak