• $13,4511
  • €15,3628
  • 786.554
  • 2085.76
17 Mayıs 2012 Perşembe

Orta sahayı kaybeden maçı kaybeder

29 yıldır bekleyen F.Bahçe kazandı. Tamamen de hak ederek kazandı... Üstelik Ankara'da sakin olan seyirci F.Bahçe seyircisiydi, Bursaspor ise ortalığı ateşe veren yaklaşımlar içindeydi.
F.Bahçe'nin maçı son derece kolay kazandığını söyleyebiliriz. Bu karşılaşmaya uzun zamandır hazırlanan Bursa ilk gol girişimini 39. dakikada yaptığına göre oyunda hiçbir zaman olmadı denebilir. Peki bunun nedeni neydi? Birincisi Cristian, Emre ve Alex üçlüsü çok iyi bir günlerindeydi ve maça tamamen ağırlık koydular. Bu üç oyuncu iyi oynadığı zaman F.Bahçe hem orta sahaya hakim oluyor, hem de gol üretiyor.
Bursa'nın orta sahasında oynayan Adem ve NDiaye belki de sezonun en zayıf performansını yaptılar. Ama F.Bahçe'de maçın oyuncusu seçilecekse bu Alex olmalı. Bütün gollerin neredeyse bütün gol pozisyonlarının pasını veren Alex'ti. 2. dakikada Caner'e, 45. dakikada Cristian'a ve 58'de Semih'e golü attırdığı gibi maçın sonunda da Semih'in mükemmel ortasına kendisi 4. golü üretti.
ALEX ÇOK TARTIŞILIR
Tabii bütün F.Bahçeliler'in aklına 'Acaba Alex cumartesi günü maçın başından itibaren oynasaydı, bir değişiklik olabilir miydi?' sorusu otomatikman gelecek. F.Bahçe'de 30. dakikada sakatlanan Yobo'nun çıkması da önemli bir olaydı. Ama F.Bahçe'nin oyunu bundan etkilenmedi. Kaleci Volkan'ın rakibin fazla pozisyon bulamamasına rağmen çok önemli plonjon pozisyonlarıyla engel olduğunu da söyleyebiliriz.
Bursaspor aslında bu maça çok hazırlanmıştı. Bir kaç haftadır, bazı oyuncuları oynatmayan Sağlam, takımın bu maçta güçlü olduğunu istiyordu ama takımın psikolojik hazırlığını yapmadığı ortadaydı. En donuk maçlarından birini oynadılar. Maçın son demlerinde oyuna giren Musa orta sahada önümüzdeki sezon önemli katkı yapacak bir oyuncu gibi görünüyor ama bu yaz çok çalışması gerek. Sonuçta 26 senedir kupa alamayan Bursa, 27. yılına girdi. F.Bahçe ise 29 yıllık özleme son verdi.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi