• $15,8725
  • €16,7855
  • 926.56
  • 2394.83
17 Ekim 2011 Pazartesi

Orta saha kazandırır!

G.Saray-Bursa maçı keyifliydi. Bursa daha ilk dakikada Ozan'ın ortasına Sestak'ın vurduğu kafa ile öne geçebilirdi.  Böyle bir açılıştan sonra maç ciddi bir orta saha mücadelesi haline döndü. Fatih Terim orta alana Selçuk, Melo ve Engin'i koymuştu ve her üçü de iyi oynuyorlardı. Bu durumda Adem ve N'Diaye'den oluşan Batalla'nın da zaman zaman gelerek ortasına girdiği Bursa orta sahası, orta alan hakimiyetini kaybetmeye başladı. Ancak G.Saray'da ileride Elmander tek kalıyordu. 21'de ancak Engin Baytar gibi bir çılgının yaratıcılığı ile olacak bir gol gerçekleşti. Baytar 4 kişiyi geçip kale ağzına koşan Elmander'e golü attırdı. Golden sonra ilk devredeki tek önemli olay sakatlanan Kazım'ın çıkıp Eboue'nin kanat oyuncusu olarak girmesiydi.
64. dakikada Ertuğrul Sağlam oyuna müdahale etti; Insua'yı N'Diaye'nin ve Tagoe'yi de Batalla'nın yerine oyuna aldı. Bu değişiklikler Bursa'yı daha çok hücuma götürdü.

ENGİN'İN ÇIKMASI ETKİLEDİ
Ancak oyunu esas değiştiren 67'de Engin'in sakatlanarak oyundan çıkması oldu. Üstelik Engin'in yerine Sercan alınıp geriye dönmeyen oyuncu sayısı artınca G.Saray orta alan hakimiyetini kaybetmeye başladı. 80'de Sercan taca atabileceği bir topu kornere vurdu ve kornerden Serdar durumu 1-1 yaptı. Bu sefer hamle sırası Terim'deydi; 83'te Baros'u aldı. Böylece Sercan'ın kendisini affettirme fırsatı doğdu. Sabri ile başlayan ve Sercan'ın Elmander'e verdiği pasla Baros'un gol yolunu açan üç pas; Çek golcünün mükemmel final vuruşuyla 2-1'lik galibiyeti getirdi.
Bu maçtan çıkarılacak bir tek sonuç var; orta sahayı kazanan maçı kazanır! Acaba Fatih Terim'in Sercan'ı oyuna sokmak yerine, orta sahaya bir oyuncu sokarak hakimiyeti devam ettirmesi daha iyi bir tercih olur muydu?

<p>Earle Dickson, 1920'li yılların başında genç ve oldukça sakar bir kadınla evli olan bir şirket ça

Yara bandı nasıl icat edildi? | İcat Çıkarma #7

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama