• $7,397
  • €9,0077
  • 442.369
  • 1551.57
29 Temmuz 2011 Cuma

Oh bee! Futbol

Dün Aslantepe'de futbola susamış Türk vatandaşları için güzel bir maç ve güzel bir sonuç vardı. Şunu da ekleyelim; Liverpool sahada 10 kadar ilk 11 oyuncusundan yoksun oynuyordu ve Asya'nın çeşitli ülkelerinde maçlar oynamış yorgun bir takım olarak güçsüz, yavaş ve sıkışınca sertlik yapan bir takım görüntüsü veriyordu.
Liverpool sahada klasik 4-4-2 düzeniyle oynarken, G.Saray sahaya oldukça ideale yakın bir kadro çıkartmıştı. Kaleci Muslera yoktu ama Aykut da hatasız oynadı. Ujfalusi sağ bekte sakin, etkili bir oyuncu olarak gözüktü. Selçuk ile beraber orta sahada oynayan Melo, tatlı sert oyunuyla maça ağırlığını veren ve çok iş yapacak bir oyuncu görüntüsündeydi. Orta sahada yer alan Sabri ise sahanın yıldızıydı. Gezerek oynuyor, koşuyor ve her yere baskı yapıyordu. Bu yıl G.Saray'ın dinamosu olabilir.

TAM TAKIM PSİKOLOJİSİ
Maçın ilk yarısında sahada Galatasaray vardı. Yerden kısa paslı ve çoğu zaman sağ kanadı kullanan bir oyun sergileyen Galatasaray takım oyununa alışmış gözüktü. İki tane de güzel gol attı. Galatasaray, rakibi ne kadar yorgun ve zayıf olursa olsun ciddi bir görüntü verdi.
Fatih Terim maçın ikinci devresinde sol bekteki Hakan'ın yerine Çağlar'ı, Kazım'ın yerine Elmander'i, Melo'nun yerine Ayhan'ı ve Baros'un yerine Stancu'yu soktu. Onlarda da Aquilani ve Kuyt gibi ilk 11 oyuncuları sahaya girdi. Bu kadar çok oyuncu değişince de maç yazlık maça döndü.
Özetlemek gerekirse; G.Saray geçen yıl yakalayamadığı takım psikolojisini yakalamış, takım oyununa damgasını vurmuş ve oyunculardan maksimum verimi alabilecek görüntü veriyor. Kısa zamanda bu kadar etkili olmak başarı demek...

<p>Bir önceki PPK toplantısında faizler yüzde 15'ten yüzde 17'ye yükseltilmişti. Ekonomistler, Merke

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Enerji timlerinin zorlu öesaisi

İğneada'da 250 tekne hamsi peşinde! Kasalar dolusu hamsiyle dönüyorlar