• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
14 Aralık 2015 Pazartesi

Nerede müthiş Fener...

Haftalardır spor medyamız F.Bahçe takımını övüp edip duruyor. Ama onlara sorarsanız tarafsız habercilik yapıyorlar. Cüneyt Çakır'da Türkiye'nin en önde gelen uluslararası hakemi. Ona da methiyeler düzüyoruz. Ama nedense Cüneyt Çakır, İstanbul'da büyük takımların maçlarını yönettiği zaman ona bir haller oluyor. Cüneyt Çakır'la bir sorunum yok o çok iyi bir hakem. Ama böyle gerilimli ve İstanbul'un büyük denilen takımların maçlarını kontrol edemiyor. F.Bahçe'de bazı oyuncular var. Geçen sene Caner, Alves, Emre gibi sayabilirdik. Bu sene Emre, F.Bahçe'den ayrıldı dün tertemiz bir futbol oynadı. Hatta pasifti bile diyebiliriz. Ama Alves ve Caner, adeta elde balta ile ve sürekli hakeme itiraz ederek oynama lisansına sahipler. F.Bahçe dün şöyle oynadı, böyle oynadı demek mümkün değil. Başakşehir takımı Abdullah hoca yönetiminde mükemmel bir 4-4-2 alan savunması uygulamıştı. İleride de pres yapıyordu. F.Bahçe 69. dakikada Badji kırmızı kartla oyundan çıkana kadar ciddi bir gol pozisyonu üretti denemez. İlk devrede Ozan'ın dışarı giden bir şutu, Başakşehir 10 kişi kaldıktan sonra Gökhan'ın kullanamadığı pozisyon gibi ufak tefek şeylerden bahsedebiliriz. Ama genede F.Bahçe'yi 67. dakikada Battal'ın şutunu kurtaran Volkan ve 69. dakikada Badji'nin çıkması kurtardı demek mümkün.

Çok eleştirilen F.Bahçe antrenörü Pereira, aslında bu maçta rakip 10 kişi kaldıktan sonra doğru müdahaleler yaptı, Ozan'ın yerine Diego'nun alınması, Van Persi'nin de hiçbir şey yapmayan Fernandou'nun yerine katılması F.Bahçe'nin eksik ve yorgun rakip karşısında son 20 dakikada daha organize oynamasının yolunu açtı.

Türkiye'de futbol takımlarına baktığımız zaman; güvenerek bu takım tüm rakiplerini yere serer diyebileceğimiz bir takım yok. Sonunda Ocak ayının başındaki tatilde daha iyi hazırlanan takım ön plana çıkabilir diye düşünüyorum., Nani mükemmel bir gol attı ama gol bireysel bir beceriden kaynaklandı. İki takımın bütçeleri düşünüldüğü zaman sonucun pek anlamı kalmıyor...

<p>Mete Gazoz, Tokyo 2020'de altın madalyayı kazanarak tarih yazdı. Genç sporcumuzun henüz 17 yaşınd

Mete Gazoz sözünü tuttu! Henüz 18 yaşındayken bakın ne demişti

İki deli bir araya geldi: Adana'da Balotelli izdihamı

Bakanı Kurum, Antalya'da incelemeler yaptı

İstanbul'da tramvay raydan çıktı