• $16,9806
  • €17,502
  • 984.042
  • 2405.57
25 Kasım 2013 Pazartesi

Ne tesadüf ne kurgu

Artık F.Bahçe’nin kötü bir huyu oluştu. Maçın 88. dakikası ve durum 1-1 berabere, Antalya adına Tita gol girişimi yapıyor, Volkan çeliyor. 90. dakikada Antalya, Diarra’yı altı pas içinde topla buluşturuyor, önünde boş kale var ve Diarra topa vuramıyor. Yine aynı dakika içinde Emenike, olmayan bir pozisyonda müthiş bir driplingle gol pozisyonu yaratıyor ve Sow da F.Bahçe’yi son saniyede öne geçiriyor. Bu durum sık sık devam ettiğine göre tesadüf diyemeyiz artık!
Halbuki maç çok ilginç başlamıştı. Antalyaspor, F.Bahçe’ye oldukça ileride basmaya çalışıyor ama beceremiyordu. Çok iyi pas yapmaya başlayan F.Bahçe, orta sahaya tamamen hakim oluyor ve kanat ataklarıyla da Antalyaspor savunmasını ilk on dakikada paramparça ediyordu. 5. dakikada Gökhan’ın ortasını Webo, gole çevirerek F.Bahçe’yi rahatlattı. Bundan sonraki dakikalarda yani 7-8 ve 9. dakikalarda F.Bahçe, dört tane gol pozisyonunu kullanamadı. Bir kısmını kaleci Hakan kurtardı, bir kısmını da F.Bahçeliler dışarı vurdular. 45. dakikada kornerden gelen topu F.Bahçe uzaklaştıramayınca Diarra durumu 1-1 yaptı.
Devre arasında Samet Aybaba, akıllı değişiklikler yaptı. Savunmayı daha geride tuttular ve Emrah’ı da biraz daha ileri sürdüler. Bu sefer hücuma dönük oynamaya başlayan bir Antalyaspor ortaya çıktı. 60. dakikada Ersun Yanal, hamle yapmak zorunda kaldı. Önce Alper’i çıkartarak yerine Emenike’yi alarak hücuma yöneldi. Sonra da Webo’yu çıkartarak Selçuk’u oyuna alıp savunmanın önünü kapatmaya çalıştı. Bu bağlamda Emre de daha ileri dönük oynamaya başladı. Ancak başta anlattığımız gibi maçın son dakikalarında pozisyon yakalayan Antalya olurken, Fener yine son dakika golüyle maçı kazandı. Tabii Fener’in attığı gol tesadüf değil ama bir sistem veya bir kurgu sonucu da değil. F.Bahçe maçı ilk on dakikadaki gibi devam ettirseydi maçı 5-0 bile kazanabilirdi.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı