• $13,536
  • €15,4643
  • 791.393
  • 2089.57
13 Şubat 2012 Pazartesi

Ne ruh ne lider

Karabük neden kazandı, F.Bahçe niye kaybetti? Bu sorunun analizi aslında çok basit: İlki; Bülent Korkmaz, adam adama savunma ile alan savunmasını karıştıran mükemmel bir sistem ile oynadı.
Bu sistemde göze çarpan oyuncular; Alex'e kelepçe takan Ragued ve Moussa Sow'u sahada sıfırlayan Mabiala'ydı.
Önemli sebeplerden biri de kontratak oynayan Kardemir Karabük'te ileride tek forvet olarak oynayan ve F.Bahçe savunmasını perişan eden Mehmet Yıldız'ın 60. dakikada yorulana kadar olan başarısıydı.

ÜSTÜNLÜK DEĞİL YAVAŞ OYUN

Mehmet, savunmayı meşgul ederken de Birol, Cernat ve Hakan gibilerini savunma arkasına kaçırmak Bülent Korkmaz'ın sağladığı akıllı yaklaşımdı. Tabii kaleci Tomiç'in hava toplarına hakimiyeti ile doldur boşaltı kilitlemesi ve Cernat'ın saha içindeki liderliği de göz ardı edilmemeli.
F.Bahçe'nin ilk hücumu 25. dakikada Sow'un vuramadığı kafa ile gerçekleşmişti.
O esnada F.Bahçe, topa %58 hakimdi ama bu hakimlik F.Bahçe'nin üstünlük değil yavaş oynamasını temsil ediyordu.
İkinci devrede Fener'in top hakimiyeti %64'e çıktı ama bu da rakibin geri çekilmesindendi. F.Bahçe'de ruh gitmişti, lider ise yoktu. Emre'yi çok aradı. Alex, Sow, Stoch gibi oyuncular pek katkı yapmadılar.
Alex üstelik dirseği kapalı oyuncuya Fırat Aydınus'un verdiği penaltıyı direğe nişanlayarak beraberlik fırsatını da kaçırdı.

NASIL OLSA PLAY-OFF GARANTİ!

F.Bahçe'nin pas hatalarını ve rakibe gol pası verme ilginçliklerini de unutmayalım... Sanıyorum ki, oyuncular nasıl olsa Play-Off'a giriyoruz diye düşünüyorlar. Aykut Kocaman'ın bek çıkartıp, forvet alma stratejisi 4-5-1'e karşı işe yaramadı. Karabük'ün inancını F.Bahçe'nin şöhreti yenemedi.
F.Bahçe geçen haftalarda olduğu gibi ilk devrelerde baskılı başlıyor, yarım saat sonra kolu-bacağı tutuluyordu. Ama bu sefer F.Bahçe'nin koca 45 dakika uyur-gezer olduğu, savunmasının göbeğinde iki tane çok başarılı stoper oynayan ve kalecisinin tüm hava toplarını topladığı Karabük takımına karşı doldur boşaltın sonuç vermemesi gayet normal.

<p> </p>

Hisar O+ neden önemli?

Yıllar sonra ağacın gövdesinden çıktı! Dehşete düşürdü

En sağlıklı 50 yiyecek belli oldu! İşte o liste

Efsane geri döndü! Hurda aracın hayran bırakan değişimi!