• $8,4749
  • €10,2782
  • 499.461
  • 1441.33
27 Kasım 2015 Cuma

Molde Türkiye’de kaçıncı olur?

F.Bahçe dün Norveç’te yağmur-çamur ve soğuk içinde bir maçta Norveç ligini bu sezon 6. olarak kapatan Molde karşısında 70 dakika kadar zorlandıktan sonra iki gol atarak maç kazandı. F.Bahçe böylece grupta 8 puana ulaştı. Diğer taraftan da Ajax’ın Celtic karşısında maç kazanması sonrası 6 puana gelmesiyle İstanbul’da oynayacağı Celtic maçında en azından bir beraberlik alması gerekiyor.
Esas konuşulması gereken şu: Bu grupta F.Bahçe’nin oynadığı Molde, Türkiye liglerinde olsa çok zorlanacak bir takım. F.Bahçe’nin Molde’ye nasıl puanlar verdiği İstanbul’da oynanan maçı nasıl ciddiye almadığı şu andaki sonuçlarla açıkça ortada.
Molde tipik bir İskandinav takımı. Bireysel yıldızlardan çok takım oyununa dayanıyor. Şöyle kafamı kaldırıp, “Bu Molde takımından F.Bahçe’de oynayacak bir oyuncu çıkar mı?” diye düşünsem pek birini bulamazdım. Zaten F.Bahçe’nin çok kilit oyuncularından birinin eksik olması yani Mehmet Topal’ın eksikliğinde bile rakibine pek fazla fırsat vermemiş olması, Molde’nin gerçek düzeyini ortaya koyuyor.
Maçın ilk devresinde F.Bahçe, 3 tane gole gidebilecek pozisyon yakaladı. Ama bunların iki tanesi kalecileri tarafından önlendi. Ama 38. dakikada attıkları uzak şut, direkten dönerek F.Bahçe’nin işinin zorlaşmasına engel oldu.
F.Bahçe, 68. dakikada Alper’in pasında Fernandao’nun attığı golle 1-0 öne geçti. 79. dakikada Nani’nin yerine Volkan girdi. 84. dakikada savunmanın arkasına atılan bir topta, Fernandao topa müdahale etti ve kaleciyi aşan topu Ozan, F.Bahçe’nin ikinci golü olarak, takımı rahatlatacak bir şekilde sonuçlandırdı. Maçın son dakikalarında Van Persie, Fernandao’nun yerine oyuna alınırken, F.Bahçe, rahatlamıştı.
İstanbul’da oynanacak olan Celtic maçını ciddiye almamız lazım. Celtic’in bir iddiası yok ama bu tür takımların oyuncuları her maçı ciddiye alırlar. Muhtemel F.Bahçe, çok kapalı bir savunma karşısında oynayacaktır. F.Bahçe’nin bu maçta görmüş olduğu kartlar nedeniyle İstanbul’da zaten eksik çıkması gerekiyor. Ama “F.Bahçe’nin kadrosu geniş” sözünü hep kullanıyoruz. Bu durumda şikayet edecek bir şeyimiz olacak.

<p>Tarihçi-Yazar Koray Şerbetçi bu hafta Kestirmeden Tarih  programında Kudüs özel bölümüyle karşını

Medeniyetlerin aynası Kudüs… Kadim şehre kim ne getirdi?

Bakan Varank, Ankara Şehir Hastanesi Klinik Araştırmalar Merkezi'ni ziyaret etti

Tüm bildiklerinizi unutun! Seyahat ve deniz yolculuklarını kökten değiştirecek

Filistinli aileler, işgalci İsrail saldırılarından korunmak için okullara sığındı