• $13,3766
  • €15,1953
  • 792.479
  • 1997.51
30 Ocak 2017 Pazartesi

Mehmet Topal'ı forvet oynatmam

Fenerbahçe taraftarları ilginç insanlar… Eminim çoğunluğu, "Kayseri'ye bir dört atarız" şekilde düşünüyordu. Ama hayat sürprizlerle dolu… Kayserispor dört gol attı. Neden böyle oldu? Fenerbahçe birkaç yıldır, orta sahada oyun kurucu bulamıyor. Elinde bir tane mükemmel futbolcu var. O da Mehmet Topal… Onu savunmanın önüne koyarsan, pek gol yemiyorsun. Ama onu forvetin arkasına veya orta sahada ileriye oynayan biri olarak koyarsan, bu sefer de gol atabiliyorsun ama gol de yiyorsun. İşte aynen bu oldu.

İlk yarım saat kimsenin pek fazla fırsatı yoktu. Çünkü oyuncular daha dinçtiler. Ama 32. dakikada Deniz'in attığı şut, Volkan'dan döndü, Umut Bulut altı pas içinden golü atıverdi. Bu arada FB TV'yi izlerseniz, çoluk çocuk toplanmıştı. "Bizimkiler Kayserispor'a ikinci devrede gol atar" diyorlardı. Neye dayanıyorlardı? Çünkü Mehmet Topal, 41. dakikada bir vuruş yapmış ve skoru 1-1'e getirmişti. "Bunu tekrar eder" diye düşünüyorlardı.

49'da Lens, gol olabilecek bir pozisyonda kafayı vuramadı. 52'de de Fernandao gole gidemedi. Ama 69'da Güray, takımını 2-1 öne geçirdi. Kayseri 2-1 galipken de Fenerbahçe tek kale oynuyordu ama gol atamıyordu. 86'da Sergen Yalçın, Umut'u oyundan aldı yerine Welliton'u koydu. Ve sonra Güray'ın verdiği pasta Welliton, skoru 3-1 yaptı. Ve 90+4'te Güray, uzaktan şutla skoru 4-1'e getirdi.

Özetlersem; Mehmet Topal'ı ileride oynatır, orta saha ve savunmaya koymazsan, golleri yemek için ortalığı açık bırakmışsın demektir. Tabii ki şunu düşünmemiz lazım: Bu Kayserispor, 31 gol yiyip, 14 gol atmıştı. Fenerbahçe ise 37 gol atıp, 14 gol yemiş. "Ne yapalım 4 tane daha yesin" diyemiyor tabii kimse…

Bir söylenecek bir laf da F.Bahçe antrenörüne… Devre arasında bir değişiklik yapıp, oyunun gidişini değiştirseydi bari… Salih'i bütün sezon oturttun. Şimdi bütün maç oynatıyorsun.

<p>Haber: Ayşe Gültekin</p><p>Şehirlerarası ulaşım ağı  olan Bayrampaşa, dünyanın tekstil mer

Atila Aydıner ile 'yerli yerinde' Bayrampaşa Belediyesi'nden anlamlı eser

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında